Chomutovská koupaliště se potýkají se zhoršeným stavem vody
By admin - Posted on 19 Červenec 2015


Problémy ve věci stavu vody i nadále neustupují, ba naopak – stále více se prohlubují. Většina vodních ploch, dříve vhodných ke koupání, se letos potýká se sníženou kvalitou vody, která nyní na Chomutovsku ve většině případů dosáhla mezní hranice, kdy již není voda určená pro koupání. Vyplývá to z nejnovějších výsledků měření Krajské hygienické stanice, kteří v Ústeckém kraji pro letošní sezonu sledují sedmnáct různých vodních areálů, přičemž v provozu je jich zatím dvanáct.

Příkladem nevyhovující vody je přírodní koupaliště v Prunéřově. Navzdory tomu, že ještě před čtrnácti dny zde byla voda bezproblémová, podle posledního měření již nyní není vhodná ke koupání. Velice podobně jsou na tom i ve Vysoké Peci. Tam došlo k odběru vzorků tento týden v letošní sezoně vůbec poprvé.

O nic příznivější podmínky nepanují ani v jezeru Chmelař. Vodní plocha ležící nedaleko Litoměřic se se sníženou průhledností potýká již od samého počátku sezony. Zde je ovšem koupání povoleno; voda není zdraví nebezpečná a snížená průhlednost je zde poměrně běžným jevem. Jiné je to ve Varvažově, kde se na hladině mohou vyskytovat řasy. Diametrálně odlišná situace pak je v současné době v Chlumci. Tamní zatopená jáma zatím disponuje nezávadnou vodou.

Požehnání ke koupání dostali Krajskou hygienickou stanicí návštěvníci nádrže Barbora na Teplicku, Kamencového jezera v Chomutově i i jámy Matylda nedaleko mostu. Na druhou stranu sezona ještě vůbec nezačala ve Velkém Šenově, Mikulášovicích, Velkém Šenově, Chabařovicích a Jetřichovicích.

V seznamu hygienou kontrolovaných míst není prozatím vůbec zařazeno největší jezero v Ústeckém kraji. Jezero Milada, která se nachází na rekultivovaném území a v budoucnu by se měla stát hlavním turistickým lákadlem v regionu, zatím totiž nedisponuje nezbytným rekreačním zařízením a příslušnou infrastrukturou.

I ve zdejším regionu platí z pohledu hygieny obvyklý interval. K odběrům vzorků vody letos dochází v sezoně od 30. května do 1. září pravidelně každý čtrnáct dní. Jedno takové měření včetně laboratorního porovnání a určení kvality vody přijde provozovatele vodního areálu na dva a půl tisíce. V případě, že je vodní plocha bez majitele, platí tyto náklady stát.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.