Hlavní lákadla koupaliště v Ostrově: čistá voda a tobogán
By admin - Posted on 30 Červenec 2015


Dlouhodobě velké přízni návštěvníků se těší letní koupaliště v Ostrově, kde se během tropických dnů najednou sejde i tisíc zchlazení chtivých lidí. Jedním z těch, kteří místní areál navštěvují pravidelně, je místní obyvatel Miloš. Ten koupaliště během tří měsíců, kdy je otevřeno, každoročně navštíví až pětadvacetkrát.

Areál provozuje osmým rokem Daniel Mašek. Ten potvrzuje, že na koupaliště si ročně najde cestu přibližně patnáct tisíc lidí: „Špatný byl z tohoto hlediska minulý rok. To se vlivem špatného počasí číslo zmenšilo o více než polovinu – navštívilo nás celkem sedm tisíc lidí,“ dodává.

Na ploše jeden a půl hektaru se mimo jiné nachází padesátimetrový bazén, který se může pochlubit čirou a velice čistou vodou. Dno je odstupňované tak, že si zde své místo najdou jak nejmenší děti, tak i dospělí plavci. Hloubka se pohybuje od devadesáti po sto osmdesát centimetrů. Voda je pod pravidelným dohledem regionálních hygieniků.

Kvalitu vody potvrzuje i Mašek: „Je to taková naše chlouba. Za poslední osm let, co koupaliště provozuji, jsme s vodou neměli jediný problém.“ Dále doplňuje, že teplota vody se díky umělému ohřevu pohybuje nejčastěji v rozmezí 20 až 21 stupňů Celsia. V ojedinělých případech pak ale dosahuje i pětadvaceti stupňů.

Kromě zmíněného hlavního bazénu se zde nachází i menší bazén a brouzdaliště. Kromě vodních atrakcí se zde nacházejí navíc i ty suchozemské. Hlavním lákadlem je přesto zejména padesátimetrový tobogán, který je všem návštěvníkům k dispozici zdarma – jeho využívání je zahrnuto v ceně denní vstupenky. Za tu dospělí zaplatí 50 korun, děti pak 30 korun. Zlevněné vstupné nastupuje na řadu v odpoledních hodinách. V takovém případě je po dospělých vyžadováno 35 korun, po dětech pak 25 korun. Vstupné se nevztahuje na zdravotně postižené, kteří mají v každém případě umožněný přístup zdarma. Svá vyhrazená místa navíc naleznou i na přilehlém parkovišti s kapacitou 130 vozidel.

Z mimo vodních aktivit se zde nabízí hřiště na plážový volejbal. To si můžete za sto korun na hodinu pronajmout. Za tuto cenu kromě pronájmu hrací plochy obdržíte do zápůjčky i vybavení zahrnující míč a síť.

Na co těšit se potencionální návštěvníci koupaliště v Ostrově mají i po stránce občerstvení. Zdejší dva bufety zde za lidové ceny poskytují tradiční koupališťové pochutiny včetně bramboráku, kuřecích řízečků a samozřejmě piva i limonády.

Potěší i moderní toalety. Ty jsou v případě velkého náporu návštěvníků podporovány i starším sociálním zařízením, které se nachází v původní budově. To však tak moderní není a představuje tak jedinou pomyslnou kaňku v celém, velice pečlivě udržovaném areálu koupaliště v Ostrově.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.