Holýšovští se snu v podobě koupaliště nevzdávají
By admin - Posted on 11 Červenec 2015


V létě jsou jedněmi z nejnavštěvovanějších sportovních areálů logicky koupaliště – a to ať už moderně vybavené aquaparky nebo přírodní koupaliště v podobě rybníků, jezer a přehrad, kam je zpravidla vstup na vlastní nebezpečí. V té souvislosti se v obcích, které ve svém regionu podobný areál nemají, řeší možnosti jeho vybudování. Jednou z těchto obcí je Holýšov.

Nejbližší koupaliště se nachází v 6 kilometrů vzdáleném Hradci u Stoda, kde se rozprostírá přírodní koupaliště. To však zcela nenaplňuje tužby holýšovských: „Vlastní koupaliště bychom tu uvítali opravdu moc. Nejvíce snahy o jeho vybudování ožívají samozřejmě s příchodem tropických dnů, kdy osvěžení přijde vhod,“ sní jeden z tamních obyvatel.

Otázkou vybudování vlastního koupaliště se přitom dlouhodobě zabývá i zastupitelstvo. Ještě z doby působení minulého vedení obce navíc existuje dokumentace projektu od ateliéru Sladký & Partners. Ten počítá se zřízením areálu na místě, kde se v minulosti nacházel tankodrom. Samotné koupání by mělo být možné v nerezové vaně s plochou až 400 metrů čtverečních, jejíž pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale následně lépe udržovatelná. Do ní by měl ústit tobogán. Součástí areálu by mělo být i sociální zařízení, občerstvení, recepce a pamatovalo se i na místo pro plavčíka. Na své by si měli přijít i ti, kteří chtějí čas mimo vodu strávit aktivně – vybudováno by mělo být například hřiště na plážový volejbal a těm nejmenším by mělo být určeno hřiště s prolézačkami.

Zpracovaný projekt by koupaliště ve stejný moment zpřístupnil až 600 lidem, kteří by si mohli sami vybrat, ve které zóně chtějí čas v nádrži strávit. Zatímco v jednom sektoru se pamatuje na plavce, kteří by mohli využít 2 plavecké dráhy dlouhé 25 metrů včetně skákacích bloků, kousek opodál by například neplavci mohli relaxovat v rekreačním prostoru s masážními lavicemi, nedaleko od brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky.

Nedaleko by zároveň mělo vyrůst parkoviště s dostatečnou kapacitou. Projekt navíc počítá s možným budoucím rozrůstáním, proto se kalkulovalo i s volným prostranstvím, kde by mohly být postaveny chatky, které by vytvořily kemp.

I přes lákavou dokumentaci však stavba nového rekreačního areálu stále není podle Jana Mendřece, starosty města, na pořadu dne: „Koupaliště bychom zde samozřejmě chtěli. Projekt je již vypracovaný a nechceme, aby peníze a úsilí vynaložené našimi předchůdci vyšlo vniveč, ale v současné době jsou na našem žebříčku priorit jiné položky.“ Hlavní problém totiž představuje financování, koupaliště by totiž spolklo téměř 50 milionů korun.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.