Holýšovští se snu v podobě koupaliště nevzdávají
By admin - Posted on 11 Červenec 2015


V létě jsou jedněmi z nejnavštěvovanějších sportovních areálů logicky koupaliště – a to ať už moderně vybavené aquaparky nebo přírodní koupaliště v podobě rybníků, jezer a přehrad, kam je zpravidla vstup na vlastní nebezpečí. V té souvislosti se v obcích, které ve svém regionu podobný areál nemají, řeší možnosti jeho vybudování. Jednou z těchto obcí je Holýšov.

Nejbližší koupaliště se nachází v 6 kilometrů vzdáleném Hradci u Stoda, kde se rozprostírá přírodní koupaliště. To však zcela nenaplňuje tužby holýšovských: „Vlastní koupaliště bychom tu uvítali opravdu moc. Nejvíce snahy o jeho vybudování ožívají samozřejmě s příchodem tropických dnů, kdy osvěžení přijde vhod,“ sní jeden z tamních obyvatel.

Otázkou vybudování vlastního koupaliště se přitom dlouhodobě zabývá i zastupitelstvo. Ještě z doby působení minulého vedení obce navíc existuje dokumentace projektu od ateliéru Sladký & Partners. Ten počítá se zřízením areálu na místě, kde se v minulosti nacházel tankodrom. Samotné koupání by mělo být možné v nerezové vaně s plochou až 400 metrů čtverečních, jejíž pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale následně lépe udržovatelná. Do ní by měl ústit tobogán. Součástí areálu by mělo být i sociální zařízení, občerstvení, recepce a pamatovalo se i na místo pro plavčíka. Na své by si měli přijít i ti, kteří chtějí čas mimo vodu strávit aktivně – vybudováno by mělo být například hřiště na plážový volejbal a těm nejmenším by mělo být určeno hřiště s prolézačkami.

Zpracovaný projekt by koupaliště ve stejný moment zpřístupnil až 600 lidem, kteří by si mohli sami vybrat, ve které zóně chtějí čas v nádrži strávit. Zatímco v jednom sektoru se pamatuje na plavce, kteří by mohli využít 2 plavecké dráhy dlouhé 25 metrů včetně skákacích bloků, kousek opodál by například neplavci mohli relaxovat v rekreačním prostoru s masážními lavicemi, nedaleko od brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky.

Nedaleko by zároveň mělo vyrůst parkoviště s dostatečnou kapacitou. Projekt navíc počítá s možným budoucím rozrůstáním, proto se kalkulovalo i s volným prostranstvím, kde by mohly být postaveny chatky, které by vytvořily kemp.

I přes lákavou dokumentaci však stavba nového rekreačního areálu stále není podle Jana Mendřece, starosty města, na pořadu dne: „Koupaliště bychom zde samozřejmě chtěli. Projekt je již vypracovaný a nechceme, aby peníze a úsilí vynaložené našimi předchůdci vyšlo vniveč, ale v současné době jsou na našem žebříčku priorit jiné položky.“ Hlavní problém totiž představuje financování, koupaliště by totiž spolklo téměř 50 milionů korun.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.