I studená voda láká první návštěvníky
By admin - Posted on 10 Červenec 2015


Tachovsko – Velké teplotní výkyvy zatím příliš nehrají do karet provozovatelům letních koupališť na Tachovsku. Zatímco dva víkendy po sobě se teploty na teploměru neúnavně šplhaly k tropickým hodnotám, se začátkem týdne rychle spadly někdy až o 10 stupňů Celsia. Navzdory chladnému týdnu se však voda dle provozovatelů zpravidla stihne do víkendu dohřát. Podle vedoucího tachovského koupaliště, Kamila Báči, však studené teploty vodě dokonce i prospívají: „Když je zkraje týdne chladněji, vodě to prospívá, protože dochází k hubení bakterií,“ vysvětlil a dodal, že podstatný faktor představují noční teploty: „Přes den využíváme k vyhřívání vody solární panely. Proto je optimální, když v noci teplota neklesne pod 12 stupňů.“

Špatná není ani návštěvnost. Během druhého víkendu v červnu si sem našlo cestu zhruba osm set lidí, kteří se koupali v třiadvacet stupňů teplé vodě.

Dvě stě návštěvníků si pak ve stejné době nalezlo cestu na hektarovou vodní plochu plánského koupaliště. Zde se teploty vody pohybují spíše na nižších hodnotách, jelikož voda není uměle vyhřívaná a je tak kompletně závislá na slunečním svitu. I David Draský, jednatel společnosti, která koupaliště provozuje, říká, že nižší teploty vodě prospívají z hlediska čistoty.

Jistou střední cestu mezi solárně vyhřívaným tachovským koupalištěm a rozlehlou plánskou vodní plochou představuje koupaliště v Konstantinových Lázních. To je sice udržované, ale i tak závislé pouze na slunečním svitu. Solární panely na vyhřátí vody zde chybí.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.