Koupací biotop v Brně přivítal první návštěvníky
By admin - Posted on 05 Červenec 2015


Většina koupališť napříč celou Českou republikou zahájila letošní koupací sezonu až v průběhu června. V Brně však rychle zareagovali na příznivé počasí a ve většině případů otevřeli již koncem května.

Jako první z brněnských koupališť se veřejnosti zpřístupnil již tradičně aquapark v Kohoutovicích, disponující střešním bazénem. Ve stejný měsíc, 30. května, jej napodobila i další dvě koupaliště – Zábrdovice a Riviéra. Pár dní na to, na úplném začátku června, navíc začaly své služby pro léto 2015 nabízet i další dva areály – ve Starém Lískovci a na Kraví hoře. Oproti loňskému roku se navíc nabídka vodních ploch určených ke koupání rozšířila, jelikož letos mohou nejen Brňané od 12. června totiž navštívit i nově zrekonstruovaný Dobrák v Králově Poli.

Během sezónní pauzy se budovalo na koupališti Na Riviéře, kde z důvodu stavby areálu dopravní výchovy došlo k přesunutí vstupu na druhou stranu koupaliště.

Lidé, kteří si rádi dopřávají fyzickou rozcvičku hned po ránu, jistě potěší areál v Zábrdovicích, kde se brány pravidelně každý den otevírají již ráno v 7 hodin, od kdy si zde mohou lidé všech věkových kategorií kondičně, ale i relaxačně zaplavat. Inspiraci v Zábrdovicích navíc nalezli na Kraví hoře, kde zavedení ranního plavání zvažují také.

Raritu pak představuje letos nově otevřený přírodní biotop v jižní části Brna, který se tak stane prvním zařízením svého druhu v moravské metropoli. Ten vyrostl na křižovatce ulic Kšírová, Sokolová a Hněvkovského a návštěvníky poprvé přivítal 30. května, kdy se stal dějištěm oslavy Mezinárodního dne dětí. Celkově areál pokrývá plochu 2750 m². Vodní plocha se pak skládá z několika částí. Odděleny jsou od sebe plavecká a neplavecká část, nejmenším návštěvníkům pak zajisté úsměv na tváři vykouzlí brouzdaliště. Naopak zejména starším návštěvníkům jistě přijde vhod široké spektrum možností aktivní i pasivní relaxace. Sportovci ocení hřiště na beach volejbal, po jehož hře si můžete odpočinout prostřednictvím relaxace na travnaté ploše.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.