Koupaliště hlásí otevřeno, v Letohradech dokončují opravy
By admin - Posted on 04 Červenec 2015


Orlickoústecko – Předpovědi tropického víkendu, kdy by teploty měly úspěšně atakovat třicet stupňů, donutily zahájit letní sezonu většinu koupališť. Uzavřené prozatím zůstává pouze to v Letohradech, kde aktuálně finišují rekonstrukční práce.

Jako první se veřejnosti otevřela plovárna ve Vysokém Mýtě, kde se návštěvníci letos mohou těšit na úplně nové sprchy. Kromě toho proběhla v zimě klasická údržba. Otevírací doba oproti minulému roku nedoznala žádných změn, zchladit svá těla zde lidé mohou v intervalu od 9 do 19 hodin. I zde však platí, že na návštěvnické rekordy se prozatím čeká: „Prozatím se tu letos sešlo vždy maximálně sto lidí,“ zní z koupaliště. Provozovatelé zároveň doufají, že se plovárně nyní dostane více pozornosti, jelikož v minulých dnech ve městě probíhalo několik společenských a kulturních akcí, které se těšily hojné přízni občanů. Kromě návštěv vrcholných politiků ve městě totiž probíhaly oslavy 120. výročí od založení firmy Josefem Sodomkou.

Na nic nečekali ani správci choceňského koupaliště, které je osvěžení-chtivým návštěvníkům již také k dispozici. Otevírací dobu v případě hezkého počasí stanovili každý den od 10 do 18 hodin.

Nemalou investici spořádal letní aquapark v Žamberku, kde po loňské rekonstrukci dámského sociálního zařízení došlo i na to pánské. Kromě toho v bezprostřední blízkosti kempu vyrostlo nové parkoviště, o čemž informoval Jan Kulhánek, provozovatel žamberského koupaliště. Návštěvníci zde budou vítaní ve všedních dnech v rozmezí od 10 do 19 hodin, o víkendech se počítá s rozšířenou otevírací dobou od 9 do 20 hodin. Počítá se i se speciálními akcemi: „Přes prázdniny bychom našim návštěvníkům chtěli nabídnout mimo jiné i noční koupání,“ odhalil Kulhánek.

Ještě rozsáhlejší rekonstrukcí, která se aktuálně dokončuje, prošlo v zimní pauze letohradské koupaliště. Roli hlavního lákadla pro děti tak opět bude schopen plnit kompletně opravený dětský bazén z nerezové oceli. Ten nabídne i několik vodních atrakcí a zábavních prvků: „Stanovili jsme si za cíl přivést rodiny s dětmi zpátky na naše koupaliště. Hlavně proto jsme se pro tuto skoro třímilionovou investici rozhodli,“ vysvětlil Petr Fiala, starosta Letohradu.

Otevřeno hlásí také brány letního aquaparku přímo v Ústí nad Orlicí. To bude zatím přístupno od 10 do 18 hodin.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.