Koupaliště jsou téměř připravena na novou sezónu
By admin - Posted on 16 Červen 2015


Léto se nezadržitelně blíží a s tím souvisí i příprava majitelů a provozovatelů koupališťových areálů na novou sezónu. Na tu jsou již dle svých slov připraveni i na letním koupališti v Tachově, které se veřejnosti letos otevřelo poslední květnovou sobotu.

Dle mnohaleté tradice se tachovské koupaliště svým věrným návštěvníkům otevírá vždy na začátku června. Vzhledem k tomu, že letos datum 1. června připadlo na pondělí, rozhodli se provozovatelé areálu zahájit sezonu již v předstihu, v sobotu 30. května.

Ačkoliv je nyní tedy koupaliště během otevírací doby již veřejně přístupné, koupání v bazénu je i dle slov samotných provozovatelů zatím otázka otužilosti: „Areál je kompletně připraven. Ještě nám však zbývá jedna, velice důležitá věc – musíme ohřát vodu. Ale pokud se najdou tací, kterým nevadí koupání v patnáctistupňové vodě, otevřeno máme,“ podotýká s úsměvem Kamil Báča, vedoucí koupaliště, a dodává, že největším problémem je velké kolísání denních a nočních teplot: „Přes den se voda sice díky sluníčku vyhřeje, ale v noci zase teplota opět rychle klesne.“

Tachovské centrum zábavy pro letní měsíce letos v zimě nezaznamenalo žádné zásahy ani vylepšení: „Poměrně rozsáhlou a zároveň nákladnou modernizací jsme si prošli vloni, což se týkalo zejména vnitřních prostor areálu. Tento rok finanční prostředky na další úpravy vyhrazeny nebyly,“ konstatuje Báča. Jedinou novinku tak představuje možnost pohybu po kompletní vnitřní i vnější části bazénu. To je možné díky dokončení stavebních prací a modernizace areálu. V té souvislosti je pro plavce i neplavce připraveno kombinované vstupné, které umožní výhodnější vstup do obou částí.
Ten zároveň doufá, že se v Tachově budou letos těšit větší přízni návštěvníků. Navzdory loňské modernizaci totiž byla minulá sezona z hlediska počtu návštěv prý mizerná. V žádném ohledu se tedy nepovedlo navázat na předešlá léta, kdy tachovské letní koupaliště během sezóny navštívilo až 20 tisíc lidí, s rekordem 600 návštěvníků za jediný den.

I takové masy lidí však kapacita koupaliště pojme bez rizika snížené bezpečnosti nebo komfortu, což podrobněji vysvětluje Kamil Báča: „Bazén je pod nepřetržitým dohledem profesionálních plavčíků, jejichž počet se samozřejmě odvíjí od počtu návštěvníků. Při největších návalech tak bazén hlídá až pět vyškolených plavčíků.“

Jedním z palčivých problémů, před které jsou provozovatelé tachovského koupaliště trvale stavěni, jsou slunečníky. Peníze na jejich nákup totiž chybí a v rozpočtu se s nimi minimálně pro letošek vůbec nepočítá. Provozovatelé proto předem upozorňují návštěvníky, aby si v případě potřeby přinesli slunečník svůj. Na něj si poté v areálu mohou půjčit jeden z desíti podstavců, které byly před letošní sezonou zakoupeny: „Většina návštěvníků si na přítomnost slunečníku, zejména v největších vedrech, potrpí. Nepoužívají však stojany a tyče tak zapichují přímo do trávníku, který to nese nelibě.
Kromě Tachova se stavem připravenosti na nápor návštěvníků může chlubit i koupaliště 12 kilometrů vzdálené Plané. Jeho brány se dle plánu otevřou v průběhu první poloviny června.

Oproti minulým sezonám dojde k znovuotevření problematického, 88 metrů dlouhého tobogánu. Ten musel být v minulosti uzavřen z důvodu problémů s přítokem a zdrojem vody. Nádrž, která tobogán zásobuje, se však letos podařilo dostatečně naplnit a proto mohlo dojít k znovuotevření.

Jak říká starostka města Martina Němečková, na novinky se návštěvníci koupaliště v Plané mohou těšit i do budoucna. V září by mimo jiné měly započít stavební práce na víceúčelovém sociálním zařízení.

O možnost koupání nebudou během léta ochuzeni ani obyvatele Konstantinových Lázní. K otevření zdejšího areálu dojde ve stejném období, jako je tomu v případě Plané. Zde dojde k premiéře částečně modernizované filtrační technologie, což potvrdil starosta obce, Karel Týzl.

Jeden problém, který nevyřeší sebevětší množství finančních prostředků, mají však koupaliště nejen na Tachovsku společný. Je jím počasí. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že dojde k oteplení a ustálení tropických teplot, které bezproblémový provoz těchto areálů umožňují.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.