Koupaliště kvůli tropické předpovědi očekávají víkendový nápor
By admin - Posted on 02 Červenec 2015


Slovácko – Jednotlivé předpovědi počasí se v posledních dnech v České republice předhánějí v barvitých přirovnáních. Podle jednoho z nich by se obyvatelé Slovácka měli o víkendu mít jako „u Středozemního moře“. Plánované tropy nejvíce uvítají provozovatelé koupališť, kterých je v regionu hned několik.

Již včera od dopoledních hodin totiž mohli slováčtí občané zchladit svá těla ve Starém městě na místním koupališti Širůch, kde oproti loňské sezoně nedošlo k žádným výrazným změnám, což svým vyjádřením za provozovatele staroměstského koupaliště potvrdil Roman Janík: „První týden budeme návštěvníkům z technických důvodů k dispozici pouze v omezeném provozu, kdy budeme mít otevřeno od 10 do 18 hodin. Poté však budeme mít v létě otevřeno až do 20 hodin,“ říká.

V Kunovicích chystají rekonstrukci
Otevřeno hlásí již i koupaliště v nedalekých Kunovicích, kde přes zimní přestávku přibyly v neplavecké části velkého bazénu zbrusu nové atrakce v podobě lezecké stěny a nafukovací skluzavky. Jak však uvedl Josef Krupa, pracovník místního městského úřadu, jedná se teprve o začátek celkové rekonstrukce koupaliště: „Zatím je brzy na to odhadovat, kdy k celkovým opravám objektu dojde. V současné době disponujeme projektovou dokumentací k rekonstrukci.“

10. června poté zahájili sezonu v Ostrožské Nové Vsi na přírodním koupališti nesoucím jméno Albatros, kde se termín otevření oproti původnímu plánu opozdil z důvodu probíhajícího stavebního řízení, kterým areál prošel. Podle tvrzení provozovatele Romana Mikoška však návštěvníci změny ocení: „Došlo k vybudování úplně nového autokempu, který nabídne lůžko více než 100 lidem. Kemp je situován přímo v areálu koupaliště, takže se jeví jako vhodnou volbou pro dovolenou v regionu,“ říká.

Aquapark v Uherském Hradišti zahájil sezonu i s novými atrakcemi
Letní osvěžení od minulé soboty nabízí již i aquapark v Uherském Hradišti, který letos od svého otevření vstupuje již do páté sezony. U této příležitosti bylo v zimní pauze pro návštěvníky připraveno několik novinek. Kromě již tradičních prostředků zábavy v podobě vyhřívaného bazénu a tobogánů přibyla nová atrakce v podobě hradu a houpaček, které tak rozšíří již tak moderně vybavené dětské hřiště. Ti nejmenší návštěvníci tak budou mít o další důvod, proč areál v Uherském Hradišti navštívit, navíc. Jak potvrdil provozovatel areálu, aqupark se stejně jako další, obdobná zařízení, stane pro letní měsíce místem konání kulturních akcí, z nichž první z nich byl Dětský den.

Pozadu s inovacemi nechtěli zůstat ani provozovatelé letního koupaliště v Hluku. A zaměřeno bylo opět zejména na ty nejmenší návštěvníky, kteří se i zde mohou těšit na nové atrakce. Místní správce si prozatím pochvaluje návštěvnost: „Zatím evidujeme přibližně pět stovek návštěvníků, zatím jsme velice spokojeni. Jsme zvědaví, jaké počty si k nám najdou cestu, až vypukne opravdové léto s tropickými teplotami,“ říká Daniel Libosvár.

V tropických teplotách nezapomínejte na bezpečnost
Mezi areály letních koupališť, která již zahájila letní sezonu 2015, se zařadilo i to v Uherském Brodě, kde při otevření představili i novou travnatou plochu. Ta je určená nejen pro relaxaci na dece nebo lehátku, ale poslouží i například jako hřiště pro fotbálek.

Ve srovnání s ostatními aqvaparky si na otevření museli počkat v Bojkovicích, kde ještě v průběhu první poloviny června probíhaly intenzivní přípravy, aby 19. června jeho provozovatelé mohli zahájit plný provoz.

„Letos jsme si pro návštěvníky žádné novinky nepřipravili. Bohužel, stejně jako oni, spatřujeme velkou potřebu v celkové rekonstrukci areálu. Kompletní modernizace by tu byla vítaná,“ říká Lubomír Walter, jeden z provozovatelů.

S blížícími se prázdninami a s nimi spojenými tropickými teplotami však přicházejí i důležitá varování od odborníků na klima a počasí: „V létě lze poměrně pravidelně očekávat zvýšené hodnoty UV indexu, proto apelujeme na všechny lidi, kteří se vystavují slunečním paprskům, aby dbali na ochranu v podobě pečlivého natírání ochrannými prostředky s příslušným faktorem, závisejícím na dané teplotě. Zapomínat by se nemělo ani na pravidelný pitný režim a nezbytnosti jako pokrývku hlavy nebo sluneční brýle,“ zdůrazňuje Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.