Koupaliště na Hodonínsku si připravila spoustu novinek
By admin - Posted on 12 Červenec 2015


Provozovatelé hodonínského letního koupaliště za sebou již mají první den, kdy bylo koupaliště letos poprvé otevřeno veřejnosti. Ačkoliv podmínky ještě nebyly úplně ideální – teplota vzduchu se držela na šestadvaceti a teplota vody na dvaceti stupních, první návštěvníci si do tamního sportovního areálu cestu našli. Jedním z nich byla náhodně oslovená žena Libuše: „Je pravda, že teploty by ještě mohly být vyšší, ale alespoň na chvíli jsem se stejně stavila,“ řekla.

Otevření areálu si samozřejmě získalo pozornost i v řadách těch nejmladších, kterým se neodmyslitelně blíží prázdniny. Ti sem dle svých slov šli hned ze školy.

Na bezpečnost v Hodoníně dohlíží již osmým rokem plavčice Irena Poláková. Jak sama říká, během této doby již párkrát zasahovat musela: „Někdy se jednalo o ošetření v případě vyražených zubů, vykloubené končetiny a tak podobě. Kromě toho jsem ale musela i do bazénu, například pro děti, které neuměly plavat a přesto se pustily do míst, kde nestačily.“

Právě dětem přitom koupaliště nabízí širokou škálu možného vyžití. Kromě populárního tobogánu se zde nachází i skluzavky, pro ty akrobatičtěji zaměřené pak skokanské můstky. Vedoucí areálu Libor Bartoš v té souvislosti zároveň avizoval, že se mladí návštěvníci mohou v průběhu sezony těšit hned na několik akcí.

Další zařízení stejného druhu však rozhodně nezahálela a otevřela také. Výjimkou nebylo ani koupaliště ve Veselí nad Moravou, kam si napoprvé našlo cestu na dvacet hostů. Provozovatelé však doufají, že se návštěvy s postupně zlepšujícím se počasím rapidně zvýší, jelikož během sezonní pauzy došlo k částečné rekonstrukci, která vyšla na 400 tisíc korun. Za tyto peníze byly vyztuženy spodní části bazénu a došlo k plnému zautomatizování chlorování.

V původním stavu nezůstala ani dvojskluzavka, kterou se ve Veselí nad Moravou pyšní třetím rokem. Na poškozený povrch se však ke štěstí tamních provozovatelů podařilo uplatnit reklamaci a došlo tak ke kompletní výměně povrchu, který je z laminátu. Teplota vody se pohybuje kolem stupňů Celsia.

O pár kroků pozadu byly v Kyjově, kde se po napuštění vody do bazénů otevřela v porovnání s okolními koupališti až 13. června – a to jak v případě bohuslavického přírodního biotopu, tak i městského koupaliště. Termín otevření se mimo jiné podle Vladimíra Šimečka, vedoucího místních Technických služeb, protáhl z důvodu doškolování plavčíků.

O den dříve, 12. června, začali sezonu i v Dubňanech, kde se nyní návštěvníci mohou těšit na generálně zrekonstruovaný tobogán.

Provozovatele, ale i potenciální návštěvníky v souvislosti s koupališti potěší zatím příznivá předpověď počasí, podle které by měl být minimálně začátek letních prázdnin vydařený. Teploty by se totiž měly v Jihomoravském kraji pravidelně šplhat k tropické hranici třiceti stupňů.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.