Koupaliště na Vyškovsku jsou připravená, provozovatelé však s otevřením zatím otálejí
By admin - Posted on 21 Červen 2015


Vyškovsko – Prognózy předvídající dlouhodobé tropy již od konce května se nenaplnily. V důsledku toho na Vyškovsku došlo k odložení otevření letních koupališť.

Jak říká starosta Lulče Petr Halas, někteří lidé však již choutky na koupání mají: „Do přírodního koupaliště U Libuše již jedna skupinka otužilců chodí. Jedná se však spíše o výjimku,“ a dodává, že na trvalé otevření si budou místní ještě muset počkat: „Čekáme na příznivou kombinaci počasí a teploty vody. Šestnáct stupňů je na koupání prostě málo.“ Jinak však dle jeho slov nic v cestě nestojí. Před letošní sezonou navíc došlo k úpravě břehů a funkční je i automatický dávkovač chemických přípravků do dětského brouzdaliště, čímž se stává prostor určený pro nejmenší návštěvníky bezpečnější.

Na příznivé klimatické podmínky čekají i přímo ve Vyškově, kde v zimní pauze pro návštěvníky připravili novinku. Tu představuje nově položená zámková dlažba v areálu, která tak opět areál posune na vyšší úroveň a zmenší riziko tvoření bahna.

Ačkoliv nebylo vinou počasí brouzdaliště s hradem během loňské sezony příliš využíváno, ochuzeni o něj vaše ratolesti nebudou ani letos. „Doufám, že nám letos bude počasí nakloněné více, než vloni. Atrakce je prakticky úplně nová, tak snad bude i hojně využívaná,“ řekl Jaroslav Hastlík, ředitel Správy majetku města Vyškova. Ta letní koupaliště ve Vyškově provozuje.

Zatím nejblíže jsou otevření ve Slavkově u Brna, kde letní koupaliště provozují tamní Technické služby. „Zatím sedmnáctistupňová voda sice není pro návštěvníky příliš příznivá, ale jsme připraveni, troufám si tvrdit, na vše. Pokud by se objevil nějaký zájem návštěvníků, jsme do jedné hodiny schopni otevřít brány koupaliště,“ prohlásil Radoslav Lánský, ředitel organizace.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.