Lhotka otevře, ovšem na koupání si ještě počkáme
By admin - Posted on 25 Červenec 2015


Nevalná situace v otázce koupališť letos nastala na Praze 4. Letní sezonu totiž nezahájilo jak letní koupaliště Šeberák, tak ani Lhotka. Ta se letos ještě možná otevře, ovšem s jistotou se v ní nevykoupete.

Radnice městské části Praha 4 odkoupila zpustlý areál koupaliště Lhotka za částku padesát milionů korun. Ačkoliv by se areál měl otevřít již v průběhu tohoto léta, voda vhodná ke koupání v nádrži napuštěna zatím nebude: „Vycházíme z hydrogeologického posudku. Podle něj nelze zaručit dlouhodobé udržení čisté vody jejím pouhým napuštěním,“ vysvětluje důvod nezprovoznění koupaliště pro letošní rok Jiří Bigas, mluvčí radnice Prahy 4. Zároveň dodává, že Lhotka by tak letos mohla plnit roli alespoň rekreačního parku.

Celková rekonstrukce, kterou areál musí projít, by měla vyjít na částku pohybující se kolem deseti milionů korun. Za tyto peníze by mělo dojít k modernizaci stávajícího vybavení a vybudování šaten, sociálního zařízení a například stánku s občerstvením. K těm by mělo dojít do konce letošního roku.

V této fázi by se mělo stihnout posekání travnatých ploch a dojít by mělo i k demolici stávajících objektů v havarijním stavu. Ty ještě před nedávnou dobou sloužily bezdomovcům jako úkryt.

Na dalším místním koupališti, na Šeberáku. Rybník je totiž vypuštěný a tím pádem neumožňuje koupání. Radnice se před veřejností hájí tím, že developer by zde rá vybudoval marínu pro jachty. Developerská společnost Ogopogo se však prostřednictvím mediálního zástupce Davida Adamece odmítla k celé věci vyjádřit.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.