Litoměřické koupaliště se otevřelo i s opraveným tobogánem
By admin - Posted on 18 Červen 2015


Krok s ostatními zařízeními svého druhu drží i letní koupaliště v Litoměřicích, které se v této sezoně svým návštěvníkům otevřelo poprvé ve čtvrtek 28. května. Od tohoto data by mělo být, podle plánu provozovatelů, přístupno každý den, vyjma dní s enormně nepříznivým počasím.

První společenskou akcí, která se v areálu koupaliště již tradičně odehrála, byl Dětský den, konaný v sobotu 6. června. V době od 10 do 14 hodin si zde děti mohli vyzkoušet jízdu na plachetnici, různé sporty i soutěže. Nenudili se však ani dospělí, kteří se mohli zabavit například u stánku s občerstvením.

Velké lákadlo litoměřického koupaliště představuje 114 metrů dlouhý tobogán, který před letošní sezonou prošel rozsáhlou, půlmilionovou rekonstrukcí. Mimo jiné můžete volný čas strávit také „hopsáním“ po trampolínách, jejichž užívání je zdarma.

Koupališťový areál celkem pokrývá dva a půl hektaru půdy, na kterých kromě několika bazénů a již výše zmíněného tobogánu a trampolín naleznete také příjemnou restauraci a dostatek prostoru pro relaxování na dece – a to ať už ve stínu, nebo na slunci. Nejmenší návštěvníci jistě ocení zejména brouzdaliště, které se nachází hned vedle hlavního bazénu. V jeho bezprostřední blízkosti se nachází i dětský koutek.

Ochuzeni o široké možnosti sportovního vyžití ale na litoměřickém koupališti nejsou ani mladiství a dospělí. Těm je určen velký bazén a dále pak skokanský bazén s pětimetrovou, skokanskou věží. Do dalšího bazénu pak ústí zmíněný, více než sto metrů dlouhý tobogán i výrazně kratší skluzavka. Kromě vodních ploch nabízí koupaliště v Litoměřicích svým návštěvníkům také hřiště na plážový volejbal, tenis, nohejbal, basketbal, nebo malou kopanou. Nechybí ani plocha pro hraní minigolfu, stoly pro stolní tenis, šachovnice pro velké šachy a příhodná plocha pro hraní pétanque.

Vstupné oproti loňské sezoně nedoznalo žádných změn. Z toho vyplývá, že dospělý návštěvník zaplatí za celodenní vstup 60 korun, senioři, děti a držitelé průkazů ZTP pak 30 korun. Každý den po 16. hodině se navíc vstupné snižuje o polovinu.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.