Meziříčí zahájilo letní plaveckou sezonu
By admin - Posted on 13 Červenec 2015


Žďársko – S příchodem letních teplých měsíců se napříč celou Českou republikou otevírají letní koupaliště a výjimkou není ani region Žďárska. Naopak – žďárský okres se navíc letos může chlubit dvěma zbrusu nově vybudovanými plovárnami, které se nachází v Bystřici nad Pernštejnem a dále pak ve Velkém Meziříčí, kde vyrostl areál Palouky.

Jako první se v této oblasti veřejnosti otevřel velkomeziříčský bazén. První větší nápor lze však, stejně jako ve většině dalších případů, očekávat až s dlouhodobějším ustálením teplot na tropické hranici. Doposud měla totiž voda pouhých 17 stupňů: „Každý rok otevíráme na začátku června, kdy je návštěvnost tradičně nevalná. Letos by to však i díky lepší předpovědi mělo být lepší,“ doufá správce areálu Karel Vidlák.

Vidlákovy tužby navíc podporuje tvrzení meteorologů, podle kterých by mělo být slunečno, a teploty by taktéž měly být nakloněné vodním radovánkám, když by se měly držet kolem 26 stupňů Celsia: „Navíc by se vše snad zatím mělo obejít bez dešťů a bouřek,“ tvrdí Jitka Kučerová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Jen o pár dní později se letos poprvé otevřely brány bystřického Areálu sportu a kultury, kde v případě příznivé předpovědi a hlavně reálně dobrého počasí počítá s trvalým provozem. I zde se většinou otevírá v červnu. V minulosti se podle Zdeňka Mašíka zahajovalo dokonce i v květnu, od čehož se ale z organizačních a finančních důvodů upustilo: „Pokud jednou koupaliště otevřete, je nezbytné se o něj již pořád starat. Pokud tak po slibném začátku sezony přijde delší období, kdy není možné se koupat, je to nevýhodné,“ říká.

Čím jsou teploty vyšší, tím se blíží data otevření přírodních koupališť. Ta jsou však pod maximální kontrolou odborníků z Krajské hygienické stanice v Žďáře nad Sázavou, kteří 8. června již stihli odebrat předsezonní vzorky vody. K prvnímu oficiálnímu odběru pak dle plánu dojde 29. června. Od tohoto data bude k odběrům docházet každých 14 dní. V případě regionu Žďársko se to týká Domanínského rybníku, Medlova, Pilské nádrže, Velkého Dářku a Sykovce.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.