Modernizované koupaliště v Nýřanech láká návštěvníky na čerstvou vodu z vrtu
By admin - Posted on 20 Srpen 2015


Městské koupaliště ležící na okraji města Nýřany láká letos poprvé návštěvníky ze širokého okolí. Jako součást sportovně-rekreačního areálu, z části financovaného Regionálním operačním programem Jihozápad zde došlo k přebudování původního areálu a jeho rozšíření a obohacení o nové prvky.

O napájení bazénů se stará padesát metrů hluboký vrt, disponující nepřetržitou obměnou čerstvé vody. Ta je bez recirkulace i dalších úprav. O příjemnou teplotu vody se pak stará příznivý solární ohřev, díky kterému se teplota vody pohybuje v rozmezí od 20 do 25 stupňů Celsia.

Nově vybudovaná část letního areálu je oplocená a nachází se zde rozlehlý prostor porostlý trávou, ideální k relaxu na dece či lehátku. A to jak na slunci, tak i ve stínu pod větvemi přítomných, nově vysazených stromů.

Myšleno bylo při rekonstrukci i na možné mimo-vodní vyžití. V tom důsledku si zde na své přijdou volejbalisté, pro které je zde připraveno hřiště na beachvolejbal. S tím sousedí asfaltové hřiště vhodné ke hře volejbalu, streetballu a nohejbalu. Asfaltová plocha je víceúčelová, v zimních měsících slouží místním jako přírodní kluziště. Zahrát si ve zdejším areálu letního koupaliště můžete i ping-pong a ruské kuželky.

Naopak z vodních atrakcí představují suverénně největší atrakce skokanský můstek, vodní skluzavka a sousedící, třicet metrů dlouhý tobogán. Občerstvení je možné zakoupit v místním fast foodu.

Areál o celkové rozloze 10 900 metrů čtverečních byl projektován pro kapacitu 650 osob s tím, že denně je počítáno s využitelností až 1365 osob.

Příjemnou stránku věci navíc představuje akce na vstupné. Od 18 do 20 hodin totiž zaplatíte pouhých 20 korun.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.