Moravskoslezský kraj: Některá koupaliště otevřou, jiná ještě počkají
By admin - Posted on 22 Červen 2015


Areály letních koupališť napříč Moravskoslezským krajem nejsou jednotná. Zatímco některá z nich se navzdory nepříznivým klimatickým podmínkám a prozatím poměrně nízkým teplotám rozhodla se zahájením letní sezony počkat, jinde je už zahájeno. „Otevřeme již v sobotu u příležitosti dne rodičů s dětmi plného sportu, na který mají všichni návštěvníci samozřejmě vstup zdarma,“ oznámila například minulý týden Eva Wojnarová, tisková mluvčí Havířova. Havířovští otužilci si tak již v sobotu mohli řádně zaplavat anebo například zaskákat z unikátní, deset metrů vysoké věže. Skvělý program byl připraven i pro ty nejmenší, kteří hojně využívali přítomné autodráhy. V samou dobu došlo k otevření koupališť v Karviné i Frýdku-Místku.

V Karviné zdražili rodinné vstupné

Jana Matějíková, coby tisková mluvčí Frýdku-Místku, již na začátku června veřejně avizovala, že k otevření letního koupaliště Olešná dojde shodně jako v Havířově 30. května. Upřesnila také otevírací dobu: „Během června bude aquapark veřejnosti přístupný v rozmezí od 9 do 19 hodin, s červencem pak přijde prodloužení otevírací doby až do 20 hodin.“

Pozadu nezůstali ani provozovatelé karvinského koupaliště. I zde byli již na konci května plně připraveni na zahájení sezony. Nepříjemnou novinkou je zdražení rodinného vstupného, ačkoliv to základní zůstává na původní hodnotě: „Rodinné vstupné skutečně mírně podraží,“ potvrdila tisková mluvčí Karviné Šárka Swiderová. Přesnou částku však neuvedla.

Mezi již otevřená koupaliště se ve stejný den zároveň zařadilo i to v Českém Těšíně. Zde na návštěvníky podle tiskové mluvčí Doroty Havlíkové žádné nepříjemné novinky nečekají: „Lehátka budou k zapůjčení stále zdarma, stejně jako přístup k wi-fi připojení. Stejně jako v minulých letech nabízíme možnost pronajmutí sportovních hřišť i příslušného vybavení.“

Otevírací doba v Krnově závisí na podobě počasí

Otazník nad trvalým otevřením letních koupališť visí v ostravské části Poruba i Ostrava-Jih. Zde budou provozovatelé minimálně během června flexibilně reagovat na aktuální stav počasí.

Ke změně vstupného v Ostravě nedojde. Informaci potvrdila Hana Marečková, pracovnice místního infocentra.

Stejné stanovisko zastávají i na koupališti v Krnově. „Ačkoliv je areál již plně připravený, s úplným otevřením se čeká na dlouhodobě příznivou předpověď počasí,“ informovala Dita Círová, krnovská tisková mluvčí.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.