Přírodní koupaliště se nadále chlubí dobrou kvalitou vody
By admin - Posted on 24 Červenec 2015


Vesměs pozitivní výsledky z měření na přírodních koupalištích zatím toto léto hlásí hygienické stanice po celé České republice. Vodních ploch, které z důvodu nadměrného množství sinic, či jiného zakalení nejsou vhodné pro koupání, je zatím minimum. S postupem léta jich však začíná přibývat. V poslední době byly sinice nově nalezeny v Máchově jezeře, rybníku Hnačov na Klatovsku či na Orlické přehradě.

V případě Máchova jezera se dle regionálních hygieniků však nejedná o nic neobvyklého. Hodnoty výskytu sinic jsou však vyšší, než by měly. S větší mírou zakalenosti se potýkají i na koupališti v Dubé. Jinak zůstávají však již dříve prezentované hodnoty na Českolipsku, ale i v celém Libereckém kraji na stejných hodnotách.

Velký počet sinic znepříjemňuje život i návštěvníkům Orlické přehrady. Dle hygieniků není voda v ní vhodná pro koupání malých dětí, či náchylných dospělých – to znamená zejména alergiků, či těhotných žen. Obdobnou situaci aktuálně řeší na písníku v Bakově nad Jizerou. Zbytek koupališť na Mladoboleslavsku i Středočeském kraji se pohybuje v normě.

S jiným problémem se potýkají v nádrži Michal v Sokolově. Zde způsobují návštěvníkům trable larvy motolice. Někteří lidé se dokonce po návštěvě nádrže potýkali začátkem června se zdravotními problémy. Jako příjemnou alternativu mohou lidé na Karlovarsku využít například vodní nádrž a koupaliště v Jesenici, stejně jako Lido Hamrníky u Mariánských Lázní.

Voda absolutně nevhodná ke koupání z důvodu sinic je pak v rybníku Hnačov v klatovském regionu. Zhoršená průhlednost a kvalita vody je i ve vodním areálu Valcha. Na rozdíl od Hnačova se zde zatím však smí koupat. Zbytek přírodních koupališť na Plzeňsku je pro koupání zatím vhodný.

Vesměs nadprůměrné podmínky nabízí svým návštěvníkům i koupaliště v Pardubickém kraji. Výjimkou jsou rybníky Rosnička nedaleko Svitav a rybník u Pardubic. Na těchto dvou místech se však historicky nejedná o nic neobvyklého.

Bez větších problémů je situace na Olomoucku, kde je svým návštěvníkům plně k dispozici Plumlovská nádrž u Prostějova, ale i jezero Poděbrady ležící nedaleko Olomouce. Na plné obrátky zde jedou již i umělá koupaliště.

Zhoršené výsledky posledních měření se valí na Vranovskou přehradu a to konkrétně v oblastech Kopaninky a Bítov. Navzdory upozorněním je zde však voda stále vhodná ke koupání. Většina dalších, jihomoravských přírodních koupališť, kterých je více než dvacet, je zatím bez větších problémů.

Tagy

Odkazy

BIGinzerce - inzerce,bazar

600 000 inzerátů s fotkou, inzerce ZDARMA a bez registrace

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.