Přírodní koupaliště se nadále chlubí dobrou kvalitou vody
By admin - Posted on 24 Červenec 2015


Vesměs pozitivní výsledky z měření na přírodních koupalištích zatím toto léto hlásí hygienické stanice po celé České republice. Vodních ploch, které z důvodu nadměrného množství sinic, či jiného zakalení nejsou vhodné pro koupání, je zatím minimum. S postupem léta jich však začíná přibývat. V poslední době byly sinice nově nalezeny v Máchově jezeře, rybníku Hnačov na Klatovsku či na Orlické přehradě.

V případě Máchova jezera se dle regionálních hygieniků však nejedná o nic neobvyklého. Hodnoty výskytu sinic jsou však vyšší, než by měly. S větší mírou zakalenosti se potýkají i na koupališti v Dubé. Jinak zůstávají však již dříve prezentované hodnoty na Českolipsku, ale i v celém Libereckém kraji na stejných hodnotách.

Velký počet sinic znepříjemňuje život i návštěvníkům Orlické přehrady. Dle hygieniků není voda v ní vhodná pro koupání malých dětí, či náchylných dospělých – to znamená zejména alergiků, či těhotných žen. Obdobnou situaci aktuálně řeší na písníku v Bakově nad Jizerou. Zbytek koupališť na Mladoboleslavsku i Středočeském kraji se pohybuje v normě.

S jiným problémem se potýkají v nádrži Michal v Sokolově. Zde způsobují návštěvníkům trable larvy motolice. Někteří lidé se dokonce po návštěvě nádrže potýkali začátkem června se zdravotními problémy. Jako příjemnou alternativu mohou lidé na Karlovarsku využít například vodní nádrž a koupaliště v Jesenici, stejně jako Lido Hamrníky u Mariánských Lázní.

Voda absolutně nevhodná ke koupání z důvodu sinic je pak v rybníku Hnačov v klatovském regionu. Zhoršená průhlednost a kvalita vody je i ve vodním areálu Valcha. Na rozdíl od Hnačova se zde zatím však smí koupat. Zbytek přírodních koupališť na Plzeňsku je pro koupání zatím vhodný.

Vesměs nadprůměrné podmínky nabízí svým návštěvníkům i koupaliště v Pardubickém kraji. Výjimkou jsou rybníky Rosnička nedaleko Svitav a rybník u Pardubic. Na těchto dvou místech se však historicky nejedná o nic neobvyklého.

Bez větších problémů je situace na Olomoucku, kde je svým návštěvníkům plně k dispozici Plumlovská nádrž u Prostějova, ale i jezero Poděbrady ležící nedaleko Olomouce. Na plné obrátky zde jedou již i umělá koupaliště.

Zhoršené výsledky posledních měření se valí na Vranovskou přehradu a to konkrétně v oblastech Kopaninky a Bítov. Navzdory upozorněním je zde však voda stále vhodná ke koupání. Většina dalších, jihomoravských přírodních koupališť, kterých je více než dvacet, je zatím bez větších problémů.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.