Skokanská věž si vynutila tři plavčíky
By admin - Posted on 27 Červenec 2015


Havířovské koupaliště se na pár okamžiků stalo školícím místem regionálních plavčíků. Školitel Miroslav Matuška z akreditovaného střediska zde měl na starost proškolit plavčíky pracující na koupalištích v Opavě, Českém Těšíně, Ostravě, Frýdku-Místku a samozřejmě Havířově.

Školení se skládalo ze dvou částí. Hlavním úkolem v praktické části je uspokojivě zvládnout záchrannou akci a z vody tak správným způsobem vytáhnout figurínu. V těchto situacích je třeba důsledně dbát na správné použití záchranných pomůcek včetně páteční desky. Následně je třeba figuríně správně poskytnou první pomoc v podobě resuscitace.

Nejlépe ze všech kandidátů dopadli na školení havířovští plavčíci, kteří se ucházeli o pozici mistra plavčího. Důvod je prostý – skokanská, deset metrů vysoká věž, která patří mezi hlavní lákadla havířovského koupaliště.

Skokanská věž, pod kterou se nachází pět metrů hluboký bazén, však vyžaduje odborný dohled, který může vykonávat pouze člověk proškolený na stupeň mistr plavčí. Ten do Havířova až do teď musel externě dojíždět, což se nyní změní. Zkoušky na mistra totiž úspěšně vykonali tři místní plavčíci. Na bezpečnost jich zde během tropických dnů dohlíží někdy až osmnáct.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.