Sokolští obyvatelé by uvítali přímou linku spojující obě koupaliště
By admin - Posted on 26 Červen 2015


S blížícím se létem se pochopitelně pojí otevírání letních koupališť, a Sokolov není v tomto ohledu výjimkou. Jelikož se v západočeském městě nachází dvě hojně navštěvovaná koupaliště, ptají se obyvatelé po speciálním, letním autobusu. Přímá linka spojující oba areály by usnadnila život zejména matkám s malými dětmi, které nemají možnost k přepravě použít auto.

Autobus MHD běžně zajíždějí do bezprostřední vzdálenosti městské plovárny. Avšak ta byla v loňském roce veřejnosti nepřístupná a ti tak museli dlouhou vzdálenost na letní koupaliště Michal absolvovat buď autem, anebo pěšky. Přírodní plovárna se nachází na půli cesty mezi rychlostní silnicí R6 a kamenolomem Vítkov. To veřejně potvrdila jedna z místních žen, aktuálně na mateřské dovolené: „Z centra na koupaliště Michal je to, pokud nemáte k dispozici auto, hrozná dálka. Tím horší pro matky s dětmi. Auto má většinou přes den v práci manžel a druhé si kvůli koupání pořizovat samozřejmě nebudeme.“

Dalším, neopomenutelným důvodem je také otazník, zda bude městské koupaliště letos včas otevřeno. V současné době v areálu probíhají stavbařské práce a koupaliště je plné dělníků a těžké techniky. Jak však říká starosta Sokolova, Jan Picek, s otevřením se na začátku letních prázdnin závazně počítá: „Musí se to stihnout. Sokolovská bytová společnost chce v červenci jakožto provozovatel plovárny zahájit provoz a tím i dokončit celou rekonstrukci.“ Na ní bylo vynaloženo 50 milionů korun.

Největším problém v současné době v souvislosti s otevřením městského koupaliště představuje absence trávníku. V této věci však vedení města Sokolova zaujalo pevné postavení a slíbilo věc vyřešit: „Po vzájemné shodě radních došlo k navýšení rozpočtu rekonstrukce plovárny o dalších několik set tisíc,“ řekl Picek. Za tyto peníze budou zakoupeny přírodní, travnaté koberce. Jejich odhadovaná cena se pohybuje v rozmezí 300 a 400 tisíc korun. Hlavním faktorem pro hlasování radních bylo v případě nezatravnění bahno, které by návštěvníci vnášeli do bazénu.

Vedení Sokolova se zároveň zavázalo letní linku spojující oba koupališťové areály zřídit, stejně jako tomu bylo vloni. Minulý rok končila pravidelná linka MHD u uzavřené, městské plovárny. Zde museli cestující přesednout na speciální spoj mířící na plovárnu Michal.

Další možnost dopravy do areálu koupaliště Michal představuje jednak v létě bruslaři a cyklisty přeplněná cyklostezka, jednak frekventovaná a pro chodce nebezpečná rychlostní silnice R6.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.