Táborští mohou navštívit dvě nová koupaliště
By admin - Posted on 16 Červenec 2015


Zástupci města Tábora převzali od stavební firmy Daich Sokolskou plovárnu, na níž probíhala rozsáhlá rekonstrukce. I přes to však město varuje před možnými provizorii, se kterými se návštěvníci budou muset potýkat: „Prosíme všechny návštěvníky o trpělivost hlavně v otázce silnice a přilehlého parkoviště. Tyto věci budou předmětem druhé etapy rekonstrukce, která by měla odstartovat na podzim letošního roku. Zatím dále nedošlo k umístění mol na vodní hladinu, naopak k pronajmutí za 500 korun jsou již k dispozici kabiny. Omezeným provozem se ze začátku června potýkal i bufet, kde bylo do 12. června možno zakoupit pouze nápoje. Od tohoto data je v provozu už i kuchyně.

Ve zkušebním provozu se od začátku června nacházel i mladovožický bazén, ten spustil plný provoz v polovině měsíce. Součástí tamního areálu jsou i kryté altány, které poskytnou návštěvníkům úkryt v případě přeháňky, anebo před ostrými slunečními paprsky a dohlédnout na své děti, které se mohou zabavit v dětském koutku. K dispozici je mimo jiné také sociální zařízení s převlékárnami. Celková rozloha nového areálu je 25 x 13 metrů a nachází se v lokalitě nedaleko fotbalového hřiště. Dospělí zaplatí za celodenní vstupné 60 korun, děti pak o polovinu méně. Podle starosty by navíc vstupné mělo platit jen o víkendu, ve všední dny by mělo být vstupné jednotně zdarma. Stavba trvala jeden rok a celkové náklady na bazén byly 14 milionů korun.

13. června se otevřel i soběslavský bazén situovaný v Tyršově ulici, kde bude návštěvníkům k dispozici pravděpodobně do konce velkých prázdnin: „Bude se to odvíjet na aktuálním počasí a dlouhodobější předpovědi. Byly roky, kdy jsme zavírali až s koncem září, na druhou stranu vloni jsme zavřeli už 10. srpna,“ říká Vladimír Falada, jednatel provozovatelské společnosti. Vstupné zde zůstává na stejné úrovni a na bezpečnost bude dbát celkem sedm profesionálních plavčíků.

O týden dříve, 6. června, se otevřely brány koupaliště v Plané nad Lužnicí, kde oproti loňsku přibyl nový stůl na ping-pong. Naopak změn nedoznalo k radosti návštěvníků vstupné. I zde navíc bude nepřetržitě přítomen proškolený plavčík.

Se studenou vodou se dlouho potýkali v chýnovském bazénu, nicméně již i zde odstartovala letní sezona. Podle slov starosty Pavla Eyberta je sem vstup na vlastní nebezpečí.

Mezi jedny z nejdříve otevřených koupališť se letos zapsalo to v Táboře. Plavecký bazén byl dlouho dopředu připraven a tak se rozhodl využít již prvních letošních teplých dnů.

Vstupné pro dospělého člověka na jednu hodinu sem stojí 45 korun, pro děti pak 25 korun. Za další započatou čtvrthodinu pak obě skupiny návštěvníků musí zaplatit další pětikorunu. Za to jsou pod dohledem plavčíků.

Zchladit se nově můžete i na přírodním koupališti v Sezimově Ústí. I zdejší biotop však stále čeká na dlouhodobě teplejší teploty, které by přilákaly více zákazníků. Z novinek, které letos areál představil, je třeba jmenovat zejména zbrusu nové převlékárny a dětské pískoviště. Z bezpečnostních prvků pak přibyly ochranné sítě. Přímo plavčíci zde přítomni nejsou, ovšem celý personál biotopu v Sezimově Ústí prošel speciálním kurzem záchrany tonoucího člověka. Za vstup zde ve všední den zaplatíte 40 korun, o víkendu pak o 10 korun navíc. To, zda se podaří letos biotop provozovat, stejně jako vloni, až do 21. září, zůstává zatím otázkou.

Minulý pátek se navíc otevřelo koupaliště v Bechyni, kde probíhají finální práce na přestavbě malého bazénu pro děti, vstupné zůstává beze změn.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.