Ve Křtinách vybírají ze tří studií na rekonstrukci koupaliště
By admin - Posted on 23 Červen 2015


Jedním z nejdiskutovanějších témat je v současné době ve Křtinách otázka letního koupaliště, které stojí před rozsáhlou rekonstrukcí, jež by měla jeho stávající podobu změnit doslova k nepoznání.

Přáním nejen vedení města je, aby nový areál kromě vodních hrátek nabízel také sportovní hřiště na minigolf, plážový volejbal nebo tenis. Jak podotýká starosta Křtin František Novotný, zmíněným aktivitám bude věnována zadní část koupaliště: „Plocha je zatím prázdná. Vypracovali jsme proto tři studie různých variant, jak bychom ji mohli využít.“

Hlavní cíl plánované rekonstrukce je z místního koupaliště vytvořit renomované, turisty oblíbené a hojně navštěvované místo, s čímž se předpokládá s nárůstem příjmů do obecní pokladny. Zatím totiž dle Novotného koupaliště negeneruje žádný příjem. Ba naopak, je prodělečné a musí být ročně dotováno z městské kasy až 300 tisíci. Většina městských peněz dotuje na nezbytnou údržbu, například opravy čerpadel.

O tom, že to ve Křtinách myslí s koupalištěm vážně, svědčí i fakt, že modernizací by podle dosavadních plánů měl projít i přilehlý kemp. Vybudováno by podle Novotného mělo i více parkovacích míst. „Chtěli bychom také obohatit koupaliště o sluneční panely, které by napomohly k ohřívání vody. Tím by došlo k prodloužení provozu-schopnosti bazénů minimálně o několik týdnů,“ dodává.

K dokončení zmíněných studií by mělo dojít nejpozději do konce června. Poté zastupitelstvo vybere nejvhodnější variantu tak, aby do konce září byl zpracovaný projekt, podle kterého by mohla začít realizace. Jak říká starosta Novotný, město se bude snažit zažádat o příslušnou dotaci. Ta bude vzhledem k rozpočtu obce nezbytná.

V současné době se letní koupaliště skládá z dvou bazénů – velkého a menšího. Ty doplňuje brouzdaliště pro děti. Plán, aby součástí byla i hřiště pro sportovní vyžití, vítá mimo jiné i Stanislav Přikryl, který koupaliště provozuje: „Koupaliště bylo postaveno v roce 1976, avšak od té doby se mu investice vyhýbaly. Opravovalo se jen to, co bylo nezbytně nutné – jako například rozpadlé dno. Já mám na starost pouze drobnou údržbu – sekání trávy nebo nátěry bazénů. Pevně věřím, že chystané úpravy přinesou kýžený efekt a více návštěvníků,“ doufá Přikryl.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.