Ve Zvíkovském Podhradí zahájilo provoz proměněné koupaliště
By admin - Posted on 22 Červenec 2015


Minulou sobotu slavnostně zahájilo novou sezonu nově opravené proměnné koupaliště ve Zvíkovském Podhradí, kde nyní již čekají pouze na ustálení vysokých teplot, aby mohli zrekonstruovaný areál naplno vystavit náporu návštěvníků.

Starosta obce Jaroslav Bárta vysvětlil, že rekonstrukce by se neobešla bez finančních prostředků získaných díky dotacím Evropské unie. Ta pokryla přibližně 85 procent nákladů, které celkem činí 7,5 milionu korun. Podmínkou uvolnění dotace z evropského fondu je nutnost, aby obec provozovala koupaliště minimálně po dobu pěti let.

Za tuto částku bylo kromě kompletních oprav všech bazénů, včetně jejich povrchů a fólií, vybudováno nové víceúčelové hřiště. Nové oplocení vystřídalo to staré a dětskému bazénu přibyly vychytávky v podobě solárního ohřevu a nové schodiště určené pro hendikepované. Součástí modernizace bylo i nasazení zeleně a dokoupení speciální technologie určené k čištění vody. Sociálnímu zařízení a šatnám se opravy zatím vyhnuly, ovšem dle Bárty se s jejich opravou do budoucna počítá.

Celodenní vstupné bylo pro letošní rok stanoveno na 60 korun pro dospělé návštěvníky, 40 korun pak pro děti do výšky do 140 centimetrů. Areál přes letní sezonu funguje od 10 do 19 hodin.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.