Venkovní areál hlásí otevřeno, rekonstrukce bazénu je v plném proudu
By admin - Posted on 06 Červenec 2015


Nový Jičín – Dlouholetý sen novojičínských obyvatel se nyní stal konečně skutečností. Se začátkem letní sezony totiž započaly rekonstrukční práce na budově sportovní haly s bazénem. Stavbaři se do objektu nastěhovali 1. června a podle plánu by zde měli setrvat přibližně dvě stě dnů, tedy do poloviny září.

Na opravu sportoviště bylo vyčleněno téměř sedmdesát milionů korun, které jsou určeny jednak na rekonstrukci zastřešení, kompletního zateplení, jednak na opravu vnitřního vybavení, včetně saun, bazénku pro kojence. Přibude i nová vzduchotechnika.

Úplně však o koupání v létě novojičínští nebudou. Do plného provozu se s rostoucími teplotami totiž dostalo venkovní koupaliště, jehož služeb by lidé v případě příznivého počasí mohli využívat právě až do poloviny září. Úplně bez omezení se však koupání na letním koupališti neobejde: „Bohužel nebudeme moci našim návštěvníkům schopni poskytnout možnost hry na hřišti pro beach volejbal. V areálu se rovněž budou nacházet pracovní stroje. Věříme však, že budou komfort našich zákazníků narušovat co nejméně,“ varuje Marie Machková, mluvčí novojičínské radnice.

Čistější voda díky novým filtrům
Návštěvu letního koupaliště si v Novém Jičíně může veřejnost užít v rozmezí od 10 do 20 hodin. Příjemné jsou i dosavadní teploty vody, které se v průběhu prvního červnového týdne pohybovaly kolem hranice 25 stupňů. V sezónní pauze navíc na koupališti přibyly nové filtry za téměř 1,5 milionu korun. Díky tomu bude trvale zajištěna stoprocentní čistota vody místního bazénu.

Ke zmíněným omezením, kteréáse pojí s rekonstrukcí sportovní haly s bazénem, navíc dle starosty města přibylo ještě jedno: „Kvůli stavebním pracím na vnitřním areálu není možné využít obvyklého parkování v ulici Novosady,“ řekl Jaroslav Dvořák.
Ačkoliv by bazén mohl být přístupný již zkraje podzimu, stavební stroje v celém areálu podle plánu zůstanou ještě o trochu déle a kompletně zmizet by odsud měly až v prosinci. Do této doby by město rádo zvládlo také opravu klimatizace a přibýt by měly i nové bezpečnostní prvky.

„Co se rekonstrukce vnitřního vybavení týče, přibude nerezová vana do bazénku pro kojence a to samé čeká bazénky u saun,“ přiblížila Olga Veverková, členka odboru majetku, rozvoje a investic.

Tagy

Odkazy

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Krycí plachta na bazén

Vyrábíme vysocepevnostní bazénové plachty na míru.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.