Většina pražských koupališť zahájila sezonu
By admin - Posted on 28 Červen 2015


Na vytrvale krásné letní počasí bez prodlení zareagovali provozovatelé letních koupališť v Praze.
Na Praze 8 se brány místních koupališť otevřely se začátkem června a obě dvě jsou otevřena shodně od 9 do 19 hodin. Lepší návštěvností se zatím pyšní Stírka: „Ve středu byla Stírka zaplněna z poloviny, i tak tam bylo ale více lidí než u nás v Ládví,“ shrnula jedna ze zaměstnankyň a zároveň dodala: „Ládví je pro veřejnost otevřeno teprve od minulého roku, tak možná proto zatím zaostáváme.“ Ke zlepšení situace dle ní dojde pravděpodobně o víkendu, kdy stejně jako v tropických dnech přibývá návštěvníků v obou areálech.

O dvě hodiny kratší otevírací dobu nasadili na přírodním koupališti v Divoké Šárce, které spadá pod lokalitu Prahy 6 a veřejnosti je přístupno od 10 do 18 hodin. „Návštěvníků zatím není moc, ale tak tomu bývá každoročně. Trošku to každoročně trvá, než se návštěvnost doopravdy rozjede,“ vysvětluje Petr Veselík, provozovatel areálu.
Příjemného osvěžení mohou nejen pražané využít i v Radotíně, kde na ně do čtvrtka navíc čeká zvýhodněné vstupné za pouhých 30 korun a teplota 22 stupňů. „Ve středu naše koupaliště hlásilo zhruba 400 návštěvníků,“ avizoval správce areálu a dodal, že plný provoz tak naplno začal.

V tuzemské metropoli i letos pokračuje tuhý boj o návštěvníky. V tomto ohledu se od zvýhodněné pozice tento rok dostal celoročně otevřený Plavecký stadion v Praze 4 – Podolí. Jeho provozovatelé se jej totiž rozhodli obohatit o zbrusu nový, relaxační bazének, naplněný vodou vyhřátou na velice příjemných 35 stupňů Celsia. Stálice pak představují dva venkovní, avšak také vyhřívané bazény.

Jako jedni z prvních v celé České republice letos zahájili sezonu v střešovickém koupališti Petynka; první otužilci si zde mohli užívat vodních radovánek již od 1. května. Jak ale správce areálu Václav Šála říká, na návštěvnost to příliš velký vliv nemělo: „Otevřeno máme již více jak měsíc, avšak do plného provozu se dostáváme až nyní, když přichází větší počty návštěvníků. Dnes je tu téměř pět set lidí, včera to byla tři sta.“ I zde na návštěvníky čeká vyhřívaná voda, aktuálně na 25 stupňů. Na rozdíl od většiny ostatních koupališť v Praze jsou zde návštěvníci vítaní v prodloužené otevírací době a to od 7 do 21 hodin.

Malé přízni návštěvníků se zatím těší v pondělí poprvé, otevřeném koupališti v Klánovicích. Na příklad ve čtvrtek sem zavítalo pouze třicet lidí. Dle slov provozovatelů je však již areál stoprocentně připraven na vypuknutí hlavní sezony a odolávání velkým návštěvám, v které v Klánovicích, stejně jako dlouhodobě příznivé počasí, věří. Absolutně plný provoz započne o víkendu, kdy budou přítomní návštěvníci moci využít i dva hlavní bazény včetně doprovodných aktivit.

Orientaci na mimo-vodní volnočasové aktivity má většina koupališť společnou. Otevřeny byly ve většině případů i stoly na ping pong, hřiště na beach volleyball nebo pétanque. Areály se navíc přes léto stanou i konáním společenských akcí; většina z nich již na začátku června hostila Dětský den, který se konal například na koupališti Petynka.

Tagy

Odkazy

Sněhové zpravodajství

Aktuální stav sněhu a provoz lanovek a vleků ve více než 1000 areálech

Zakázkové finské sauny

Jsme předním českým výrobcem a prodejcem finských saun.

Finská sauna

Prodej finských saun s montáží po celé ČR. Vyrábíme špičkové sauny.

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.