Anketu o nejlepší koupaliště v Olomouckém kraji vyhrál Uničov
By admin - Posted on 18 Září 2015


Anketu o nejlepší letní koupaliště v Olomouckém kraji vyhrál s přehledem areál v Uničově, který si z celkového počtu tří set hlasů ukrojil necelou třetinu a na pomyslnou stříbrnou příčku tak odsunul s 64 hlasy aquapark v Prostějově. Tuto dvojku na imaginárních stupních vítězů doplnilo malé koupaliště ve Šternberku. To se v anketě těšilo přízni 34 lidí.

Drtivé vítězství uničovského koupaliště v anketě je logické. Areál prošel během několika posledních let rozsáhlých rekonstrukcí a nyní se tak po všude viditelné modernizaci těší velké přízni návštěvníků.

Všudypřítomná novota je patrná ještě před samotným vstupem do areálu koupaliště v Uničově. Město zde totiž nedávno zapracovalo na zpevnění plochy před areálem, díky čemuž zde vzniklo komfortní a prostorné parkoviště. Obdobné úpravy jsou zde navíc zahrnuty i v městském rozpočtu pro příští rok: „Rádi bychom realizovali výměnu dlažby kolem bazénů. Rekonstrukci si zároveň zaslouží přítomný chodník a radost pravděpodobně uděláme teenagerům, pro které by mělo přibýt hned několik herních prvků,“ říká Ladislav Fischer, vedoucí uničovského koupaliště.

Koupaliště v Uničově láká své návštěvníky na dva bazény. Větší, rekreační, měří 50 metrů na délku a 25 na šířku. Tato vodní plocha je rozdělena na dvě části. Na plaveckou, s hloubkou 1,85 metru a neplaveckou, kde voda dosahuje výšky 1,25 metru. Oba bazény jsou nově zrekonstruované a obložené modrým plastem tak, že věrohodně připomínají mořskou hladinu. Druhý bazén s hloubkou 0,25 až 0,45 metru plní funkci dětského brouzdaliště.

Největší lákadlo představuje, jako na většině ostatních koupališť, tobogán ústící do neplavecké části. V brouzdališti se pak pro nejmenší návštěvníky nachází dvě skluzavky.

Z mimo vodních prostor patří k hojně navštěvovaným a velké přízni těšící se dětské hřiště. I to prošlo v nedávné minulosti rekonstrukcí. Starší dají přednost hřišti pro nohejbal, basketbal či plážový volejbal. Kousek opodál stojí stůl na stolní tenis a plocha pro hru ruských kuželek.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.