Aquapark v Kuřimi se těší dobrému poměru cena/výkon
By admin - Posted on 10 Srpen 2015


200 tisíc lidí. Toť celková suma lidí, kteří si během standardní letní sezony najdou cestu do kuřimského aquaparku, který kromě bazénu pro plavce i neplavce nabízí širokou škálu atrakcí a navíc i welness a fitness centrum. Přespolní navíc jistě ocení nadstandardní dopravní dostupnost, když mohou využít rozlehlé a přitom neplacené parkoviště jen pár kroků od vchodu do areálu koupaliště. Ten je navíc volně průchozí mezi vnitřními a venkovními bazény.

Areál letního aquaparku celkem svým návštěvníkům nabízí kromě brouzdaliště pro nejmenší čtyři další bazény, rozdělené podle svého zaměření. Ve všech nádržích je kladen velký důraz na údržbu a čistotu vody. Ta se navíc, dle slov manažera Jana Sojky, dá i ve venkovních bazénech v případě nutnosti přihřívat. Pamatováno je zde i na hendikepované; většina území koupaliště je bezbariérově upravena, nechybí zde ani výtah.

Kromě prostor pro rekreační, ale i sportovní plavání je zde pamatováno na pasivní relax. Ten se nejlépe „provozuje“ na keramických vyhřívaných lavicích, či v příjemné vířivce. Odpočinek si návštěvníci kuřimského aquaparku mohou navíc dopřát i na venkovní terase. I zde jsou k dispozici k zapůjčení lehátka. Nejen děti a mladistvé pak zajisté zaujmou atrakce v podobě divoké řeky, venkovní skluzavky a hlavně adrenalinového tobogánu se světelnými efekty.

Uprostřed travnatých ploch vhodných pro odpočinek a opalování na dece se nachází hřiště na volejbal. Roli lákadla pak bezesporu plní i mořská koupel či možnost inhalovat v kabince pravou mořskou páru. Tuto službu je možné využít za drobný poplatek. Stejně jako v případě parní lázně.

Fakt, že je v Kuřimi zákazník na prvním místě, je patrný i ze slov manažera Sojky: „V zimní pauze před začátkem sezony vždy přemýšlíme nad tím, jakou novinku našim zákazníkům letos nabídneme. Letos jsme se rozhodli pro automatické zavlažování trávníků a zároveň jsme posílili stánky s občerstvením, kterých je nyní více,“ říká. Kromě tradičních párků v rohlíku a hranolek, které se prodávají prakticky na každém koupališti, si zde můžete zaplatit i plnohodnotný oběd, a to v příjemné restauraci, která nabízí denní menu v lidovém rozmezí od 70 až do 120 korun. Příznivé jsou i ceny nápojů – například pivo si zde pořídíte za 25 korun, za espreso pak zaplatíte o 10 korun navíc.

Klady představuje rozhodně i sociální zařízení. Záchody jsou udržované v čistotě a je jich zde vybudováno dostatečné množství. Toalety si tak dokážou poradit i s náporem návštěvníkům během nejteplejších dní. Dostatečné množství je i sprch a uzamykatelných skříněk pro úschovu cenností. Vnitřní skříňky otevíráte čipem, venkovní pak klíčkem.

Bezpečnost především, tak se k provozování místní správci staví. Bazény včetně přítomných atrakcí jsou pod neustálým monitoringem kamer. Kromě těch na aktivity a bezpečnost lidí dohlíží tým vyškolených plavčíků, kteří jsou schopni v minutě podat profesionální lékařskou pomoc. Zapovězen sem vstup není ani rodinám s nejmenšími dětmi. Speciálně pro ty je zde totiž připravena místnost s přebalovacím pultem, sousedící s úschovnou kočárků.

Samostatný sektor pak představuje fitness centrum. Zde se platí zvláštní vstupné, za které se Vám otevřou tři rozlehlé místnosti nadupané českými posilovacími stroji. Sály jsou dějištěm pravidelných skupinových cvičení. V ceně je navíc poradce pro začátečníky, za příplatek je možné využít pokročilé služby osobního trenéra. Nabízí zde ruční i strojové masáže.

Vedle „fitka“ se nachází i hojně navštěvované welness centrum s nabídkou pivní koupele dvanáctistupňového Kvasaru.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.