Jak na čistotu vody? Někde užívají chemikálie, jinde pomáhají i stroje
By admin - Posted on 08 Srpen 2015


Červenec byl velice příznivý pro provozovatele všech letních koupališť napříč celou Českou republikou. Tropické teploty nalákaly k vodě desetitisíce zchlazení-chtivých Čechů. Nejinak tomu bylo i na Kutnohorsku. Jenom v tomto regionu navštívily bazény a plovárny tisíce lidí.

Konkrétní čísla kutnohorského krytého bazénu a venkovní plovárny rozkryl vedoucí areálu Zdeněk Hadrovský. Podle něj se zde během čtyř dnů vystřídá i pět tisíc lidí. Letošní rekord pak pochází z náporu z počátku prázdnin, kdy si 6. července do zdejšího areálu našlo cestu 1631 návštěvníků.

Dosavadní průběh letní sezony si nemohou vynachválit i v Čáslavi. I zde padl ve stejné době rekord. Během o státní svátky prodlouženého víkendu se zde vystřídalo na 1500 lidí, přičemž nejvíce jich přišlo v sobotu 4. července, kdy se počítadlo zastavilo na číslovce 447.

S dlouhodobými, abnormálně vysokými teplotami rostou i povinnosti provozovatelů koupališť týkající se údržby. Parné dny mají totiž vliv na kvalitu vody, které je tak v těchto dnech nutné dopřávat ještě více péče, než normálně. Například v Čáslavi kromě samozřejmých chemikálií si v těchto obdobích pomáhají i speciálními stroji na vysávání dna bazénu a dalšími pomůckami k čištění vody. Větší pozornosti se těší i filtry. Stejný postup potvrzuje Hadrovský.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.