Koupaliště v Kunovicích se promění, skokanská věž zde však zůstane
By admin - Posted on 11 Srpen 2015


Koupaliště v Kunovicích se konečně dočká slibované rekonstrukce. Tou však projdou jenom některé části areálu. Podle ankety, ve které mohli hlasovat všichni obyvatelé města, se nic nebude měnit na největších lákadlech kunovického letního koupaliště – tedy padesátimetrovém bazénu ani skokanské věži.

Potřebu celkové revitalizace vyvolal zejména špatný technický stav vybavení a zázemí. Úpravy potřebují šatny, bufetové stánky i sociální zařízení. Opraváři navíc budou muset zacílit na stav bazénové vany. Hojně diskutovaným tématem je i dopravní dostupnost; v bezprostřední blízkosti areálu se sice nachází parkoviště, které ovšem nabízí pouze omezený počet parkovacích míst. Ten je v případě hezkého počasí a většího náporu návštěvníků absolutně nedostačující.

Kořeny kunovického koupaliště sahají až do 50. let 20. století, kdy byly vybudovány v rámci tehdejším režimem populárních brigád, na kterých pracovali ve svém volném čase běžní občané. Architektem projektu se tehdy stal Alois Fiala, který tak navrhl nadčasovou budovu. I díky tomu můžeme dnes říci, že koupaliště bez větší úprav slouží veřejnosti i dnes, o šedesát let později. Částečnou rekonstrukci areál zaznamenal v roce 2003, kdy byla za investici kolem tří milionů korun provedena změna technologie úpravy vody.

Další, tentokrát rozsáhlejší rekonstrukce stojí před kunovickými nyní. Zdejší obyvatelé se mohli na četnosti revitalizačních prací podílet pomocí ankety. Do té se nakonec zapojilo přesně 291 lidí. Těm se vesměs líbí podoba koupaliště, včetně hlavní atrakce – desetimetrové skokanské věže. Uvítali by pak zejména modernizaci stávajícího vybavení. Z mimo-vodních aktivit stojí v současné době za zmínění hřiště na tenis, plážový volejbal, či badminton. Zahrát si zde můžete i stolní tenis a kuželky.

V současné době vedení města do detailu připravuje projekt koupaliště. Celkové náklady zatím nelze odhadnout. Jedinou jistotou tedy zůstává, že se město pokusí využít peníze z evropských fondů: „Pokud bude tato snaha neúspěšná, pustíme se do revitalizace koupaliště v jednotlivých etapách,“ říká starostka Majíčková a dodává, že rekonstrukce bude v každém případě běh na dlouhou trať: „Nejedná se o volební prioritu. Lze tedy říci, že pokud by se do konce volebního období podařilo vyřešit financování, kompletně připravit detailní projekt a třeba započneme práce na první etapě, bude to rozhodně úspěch,“ vysvětlila Majíčková.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.