Koupaliště v Povrlech: balzám pro duši
By admin - Posted on 24 Srpen 2015


Zkombinovat příjemné prostředí, nejlépe se spektakulárním výhledem a přitom svým zákazníkům dopřát co nejvyšší komfort. To je jeden společný sen většiny provozovatelů koupališťových areálů. Stejně jako na koupališti na Rusavě se podobným mohou chlubit i v Povrlech na Ústecku. Areál je zde zasazený uvnitř lesů, kam máte přímo z travnatých ploch okolo bazénu při návštěvě příjemný výhled.

Areál spravuje Jiří Eisenhammer, který nabízí pohled do čísel návštěvnosti: „Samozřejmě záleží na každém samostatném dni, aktuálním počasí a tak dále. Mohu však prozradit, že nejvíce si letos v jediný den na naše koupaliště nalezlo zatím 986 lidí. Uvidíme, zda budou tropické teploty pokračovat. Myslím, že v takovém případě bychom mohli rekord ještě pokořit a s ním i vytouženou tisícovku,“ přeje si.

Přírodní koupaliště v údolí nenabízí moderní vymoženosti typu tobogánů a masážních lavic. I přesto však nabízí něco, za čím se sjíždí lidé ze širokého okolí. Bazény jsou napájeny přes dva hloubkové vrty. Jejich samotná teplota je necelých 12 stupňů Celsia. Tuto vodu můžete doslova na vlastní kůži okusit u tří sprch vedle plaveckého bazénu. Voda v nádrži je sice teplejší, ovšem ani zde nedochází k žádnému umělému ohřívání a proto je všechno na sluníčku. To zpravidla vodu vyhřeje na 23 až 23 stupňů. Problém tedy nastává v momentě, kdy se na delší dobu ochladí. Vodě neprospívají zejména chladné noci.

Vybavení koupaliště prošlo v zimní přestávce částečnou modernizací. Zakoupena byla totiž nová čerpadla a filtry. Eisenhammer zároveň říká, že ve vodě je používáno naprosté minimum chemikálií na úpravu kvality vody.

Kromě hlavního bazénu o délce padesáti metrů se zde nachází ještě jeden dětský, o polovinu kratší. Do něj ústí ratolestmi velice oblíbená skluzavka. Ty se „vyblbnou“ i na nedaleko stojícím dětském koutku, kterému dominuje malá lanová prolézačka a skluzavka. Starším návštěvníkům pak vykouzlí z mimo-vodních aktivit úsměv na tváři třeba stůl na ping-pong, dvě beachvolejbalová hřiště s čistým bílým pískem nebo velká šachovnice.

Přírodní koupaliště je součástí kempu, ve kterém si můžete pronajmout jednu z pěti chatiček. Dostatek místa je zde i pro postavení stanu. Zmíněnou atmosféru potvrzují i náhodně oslovení návštěvníci: „Ten klid je opravdu k nezaplacení. Když k tomu přičteme čistou vodu na koupání a krásnou okolní přírodu, není co řešit,“ říká s úsměvem Martina z nedaleké vesnice.

Nedostatek lze spatřit v počtu sociálního zařízení. Záchodů je tu totiž pouze šest; tři jsou určené pro muže a tři pro ženy. Navzdory okem spatřitelnému stáří jsou však udržovány v čistotě. K převléknutí je pak možné využít 11 kabinek.

Potěší stánky s občerstvením. Jeden z nich je nově zrekonstruovaný a kromě poměrně široké nabídky pokrmů a nápojů nabízí i koutek s hračkami, kde se ratolesti spolehlivě zabaví například během toho, co jejich rodiče popíjí desetistupňové pivo Březňák za 22 korun. Příznivé jsou i ceny dalších produktů; malinovka vyjde na dvacet korun, pizza pak na téměř sto korun. Opodál pak stojí ještě restaurace s terasou, která nabízí krásný výhled na České středohoří.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.