Léto bylo nadprůměrné, na koupalištích padaly rekordy
By admin - Posted on 16 Září 2015


Letošní léto a hlavně pak letní prázdniny provozovatelům letních koupališť na území České republiky opravdu přály. V mnoha z těchto areálů navíc zaznamenaly statisticky největší celkovou návštěvnost vůbec. To se týká i třineckého koupaliště, kam letos během tropických dní zašlo hledat zchlazení necelých 41 tisíc lidí: „To je od roku 2011 jednoznačně nejlepší ročník. Nejsilnějším měsícem byl letos srpen, během kterého nás navštívilo 20 520 lidí,“ potvrzuje Eva Topiarzová, pracovnice příspěvkové organizace STaRS Třinec, která koupaliště v Třinci provozuje. Topiarzová navíc dodává, že pokud vydrží počasí příznivé ke koupání, jsou v Třinci schopni udržet provoz koupaliště až do poloviny září.

Dvojnásobek ve Frýdku-Místku oproti loňsku = rekord

Právě končící sezonu, kterou v Aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku definitivně ukončí v polovině září, si nemohou vynachválit i zdejší provozovatelé. Nejen že zdejší celková letošní návštěvnost zdvojnásobila tu loňskou, ale navíc padl i nový rekord areálu. Cestu si sem během velkých prázdnin našlo 93 tisíc lidí!

Číslo by se navíc, i když už zřejmě ne o moc, mohlo zvýšit ještě v září. Správci Aquaparku Olešná se totiž rozhodli vyjít vstříc přání návštěvníků a počkají s uzavřením na eventuelní příchod babího léta: „K definitivnímu ukončení sezony by mělo dojít někdy v polovině září. Od 25. září se potom otevře krytý aquapark, kde ještě v současné době stále probíhají rekonstrukční práce,“ vysvětluje Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná.

Skvělá sezona skončila i ve Frýdlantu

Ta nejlepší očekávání byla předčena i ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se návštěvnost oproti minulým sezonám dokonce ztrojnásobila, když se počítadlo návštěvnosti zastavilo na 28 tisících platících: „Počasí nám přálo na jedničku a lidi k nám chodili v hojném počtu, takže můžeme sezonu hodnotit jedině kladně,“ říká s úsměvem na tváři vedoucí frýdlantského koupaliště Pavel Václavík. Sezona zde byla s definitivní platností ukončena v úterý.

Pokud by se však místní dočkali příchodu pověstného babího léta, naskytuje se ve Frýdlantu nad Ostravicí možnost návštěvy koupaliště Sluníčko pod Lysou horou. I zde si právě končící sezonu pochvalují: „Počty návštěvníků zde zaznamenáváme od roku 2010. Nyní však mohu říci, že od té doby je letošní návštěvnost suverénně nejvyšší. Cestu si k nám za celé léto našlo kolem 18,5 tisíce návštěvníků, což je skvělé číslo,“ raduje se Dagmar Horáková, manažerka Sluníčka.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.