Modernizované koupaliště v Nýřanech láká návštěvníky na čerstvou vodu z vrtu
By admin - Posted on 20 Srpen 2015


Městské koupaliště ležící na okraji města Nýřany láká letos poprvé návštěvníky ze širokého okolí. Jako součást sportovně-rekreačního areálu, z části financovaného Regionálním operačním programem Jihozápad zde došlo k přebudování původního areálu a jeho rozšíření a obohacení o nové prvky.

O napájení bazénů se stará padesát metrů hluboký vrt, disponující nepřetržitou obměnou čerstvé vody. Ta je bez recirkulace i dalších úprav. O příjemnou teplotu vody se pak stará příznivý solární ohřev, díky kterému se teplota vody pohybuje v rozmezí od 20 do 25 stupňů Celsia.

Nově vybudovaná část letního areálu je oplocená a nachází se zde rozlehlý prostor porostlý trávou, ideální k relaxu na dece či lehátku. A to jak na slunci, tak i ve stínu pod větvemi přítomných, nově vysazených stromů.

Myšleno bylo při rekonstrukci i na možné mimo-vodní vyžití. V tom důsledku si zde na své přijdou volejbalisté, pro které je zde připraveno hřiště na beachvolejbal. S tím sousedí asfaltové hřiště vhodné ke hře volejbalu, streetballu a nohejbalu. Asfaltová plocha je víceúčelová, v zimních měsících slouží místním jako přírodní kluziště. Zahrát si ve zdejším areálu letního koupaliště můžete i ping-pong a ruské kuželky.

Naopak z vodních atrakcí představují suverénně největší atrakce skokanský můstek, vodní skluzavka a sousedící, třicet metrů dlouhý tobogán. Občerstvení je možné zakoupit v místním fast foodu.

Areál o celkové rozloze 10 900 metrů čtverečních byl projektován pro kapacitu 650 osob s tím, že denně je počítáno s využitelností až 1365 osob.

Příjemnou stránku věci navíc představuje akce na vstupné. Od 18 do 20 hodin totiž zaplatíte pouhých 20 korun.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.