Oáza uvnitř lesů. To je koupaliště na Rusavě
By admin - Posted on 23 Srpen 2015


Je tomu již více než deset let, co prošlo koupaliště na Rusavě poslední rozsáhlou rekonstrukcí. I přesto však svým návštěvníkům poskytuje něco výjimečného, kouzelného. Atmosféra areálu obklopeného lesy se v dnešní době shonu zdá být až jedinečně uklidňující.

Kromě atmosféry se sem návštěvníci ze širokého okolí sjíždí hlavně za teplotou vody. Zdejší přednost totiž představuje napojení bazénu na systém solárních kolektorů. Díky těm dochází k ohřevu vody i v noci. Zejména během chladnějších dní zde tak v bazénu probíhá nejteplejší koupání široko daleko. Údaje o aktuální teplotě vody i zaplněnosti koupaliště jsou každý den dostupné na oficiálním webu koupaliště.

Dalším kvalitní článek představuje bezesporu čistící technologie, díky které je brouzdaliště, vířivka i hlavní bazén neustále napuštěný čistou a průhlednou vodou.
Atrakcím dominuje 66 metrů dlouhý tobogán a také vedle nacházející se devítimetrová skluzavka. Ta ústí do hlavního bazénu. Pamatováno bylo i na pasivní relax, a proto se ve whirpoolu nachází masážní lavice s tryskami. Nejmenší návštěvníci se pak mohou těšit na vodní hříbek.

Bazény se nacházejí uvnitř rozlehlé travnaté plochy, na které je možné ať už na dece, či na lehátku v klidu odpočívat. Dostačující je i sociální zařízení. Koupaliště nabízí dostatek čistých toalet i sprch úměrný kapacitě areálu.

Zejména při delší návštěvě místního areálu oceníte i možnost mimo-vodního vyžití. Pro takové případy zde bylo vybudováno hřiště na tenis a plážový volejbal. Nejmladším udělá největší radost bezesporu dětské hřiště s dostatkem prolézaček, na ty nejstarší pak bylo pamatováno při nákupu fitness prvků. K zapůjčení sportovního vybavení spolehlivě poslouží zdejší hlavní budova, kde je tak za drobný poplatek možné učinit.

Celodenní vstupenku do koupaliště na Rusavě pořídí dospělí návštěvníci za 70 korun. Zlevněné vstupné zde čeká na studenty a děti; pro ty je připravená sleva 20 korun. V té souvislosti je nutné zmínit jednu velkou nevýhodu. Pokud jednou vstupné zaplatíte, již není cesta ven z areálu, bez toho aniž byste při příští návštěvě ten stejný den museli platit. Odskočit si například na oběd do některé z okolních restaurací není možné. Vzhledem k tomu, že místní stánek s občerstvením příliš neoslní, se tak jedná o komplikaci. Přeci jenom, k obědu většina lidí sní něco vydatnějšího než langoše, párek v rohlíku nebo hranolky. Provozovatelé koupaliště se však hájí: „Kvůli přísným hygienickým předpisům nemáme na vybranou. Děláme tak pouze hotová jídla, nemáme tu ambice nabízet nějaká složitější hlavní jídla.“

Naopak žádný problém nepředstavuje parkování. Nechat vůz je možné hned na ploše vedle koupaliště. Ta sice není vyasfaltovaná, ovšem svému účelu poslouží více než dobře. Kromě toho lze zaparkovat i podél silnice.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.