Rekonstrukce Tyršova koupaliště v Rakovníku bude pokračovat i nadále
By admin - Posted on 07 Říjen 2015


Již v červnu začali pověření architekti na rozhodnutí městské rady pracovat na studii rekonstrukci Tyršova koupaliště v Rakovníku. Již v minulém roce bylo zrekonstruováno sociální zařízení a v modernizačním duchu by se měl nést i rok 2016, kdy dojde na odkanalizování. V souvislosti se změnou provozovatele došlo k drobným úpravám, které zajistily komfortnější provoz právě uplynulé během sezony.

Jaký je návrh?
Rozsáhlých změn by se mělo dočkat zejména areálové parkoviště, kde by podle nového návrhu měla vyrůst zbrusu nová, zpevněná plocha pro ustájení předběžně jedenácti osobních vozidel. Tři z těchto míst budou vyhrazena pro invalidy. Pro kola a motocykly zde bude připravena plocha přibližně osmnáct míst. Zpevněn by měl být i vstup, respektive vjezd do areálu koupaliště.

Naopak bez větších zásahu se obejde stávající vstupní objekt, vedle kterého vyroste molo pro půjčování lodiček a šlapadel. Kousek opodál bude na břehu stát i dřevěné molo. Příjemné pro návštěvníky pak jistě budou nové převlékací kabinky, které budou i nadále obklopeny stávající vysazenou zelení, která se stará o zastíněné plochy, vyhledávané zejména během extrémních veder, kterých jsme byli svědky například na počátku srpna. Chataři jistě rádi využijí novou možnost zaparkování na stromy cloněné ploše s celkovou kapacitou až 31 míst. Chatky samotné, nacházející se ve svahu, zůstanou bez větších změn.

Nová studie předpokládá odstranění venkovního podia i zmíněné dřevěné stavby, na jejichž místo navrhuje realizaci nové budovy, která by se měla stát jakýmsi centrem obsahujícím občerstvení, jeviště se zázemím pro venkovní amfiteátr, ale i zázemí pro plavčíka. Ubytovaní návštěvníci areálu budou mít k dispozici opravený objekt s WC a sprchami.

Lanový park jako součástí studie
Návštěvníci by se navíc v budoucnu mohli těšit na doplněnou písčitou pláž vhodnou k opalování, ale například i hraní beachvolejbalu. Odtud by vedla nejkratší cesta do vody, ale i k atrakcím jako je tobogán, skokanský můstek, dětský bazén nebo herní vraky lodí. Samostatnou část by mohl představovat lanový park, sousedící s fitness parkem.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.