Sezona se povedla, hlásí koupaliště
By admin - Posted on 02 Říjen 2015


„Máme za sebou krásné a i po ekonomické stránce úspěšné léto,“ zní z úst správců letních koupališť, plováren a nádrží napříč celou Českou republikou, když se jich zeptáte, jak hodnotí uplynulou sezonu. Aby také ne, vždyť letošní prázdniny se po stránce počasí opravdu vydařily. Své o tom vědí i provozovatelé koupaliště Babylon, pravděpodobně nejpopulárnějšího areálu svého druhu v regionu.

Provozovatel Babylonu Bořek Novotný navíc k výše napsanému dodává: „Sezona měla navíc velice pohodový a klidný průběh. To také není samozřejmost a je třeba si toho patřičně vážit.“ K tomuto faktu přičítá i fakt, že si letos společně se svým týmem spolupracovníků dal záležet na sezónních přípravách: „Náklady na opravy, údržbu a výplaty byly na naše poměry skutečně velké. Ničeho však nelitujeme, splnilo to svůj účel,“ ujišťuje Novotný i přesto, že dle jeho slov mnoho lidí na koupaliště zavítalo až po práci po šesté hodině večerní, kdy se za parkoviště ani samotný vstup na koupaliště již neplatí: „Hlavní však je, že se vše obešlo bez zbytečných zranění a obdobných nepříjemností,“ uznává.

S velice podobnými pocity se svěřil i Zdeněk Zrůst, který provozuje Lomeček u Starého Klíčova: „Stačí dvě slova: super sezóna. Vše fungovalo konečně tak, jak jsme chtěli, a jako bonus se nikomu nic nestalo, i když jsme byli hojně navštěvováni. Co víc si přát,“ ptá se sám sebe. Dny, kdy bylo až extrémní vedro a přišlo méně lidí, byly dle něj skvěle kompenzovány konstantní návštěvností po čas celé sezony.

Tropické dny však kromě přílivu návštěvníků vyžadují i zvýšení péče o areál: „Každý den jsem si musel přivstat a řádně zalít rostliny. Stálo to ale za to. Můžu totiž říci, že nám areál svítil zelenou. Bylo to jako v pohádce,“ pochvaluje si Zrůst.

Nepříjemnosti přinesly vytrvale extrémní teploty Koupališti Pod Horou v Němčicích, kde panovala spokojenost do poloviny léta. Voda byla čistá a ani jiné problémy se zde nevyskytovaly: „Poté se však začalo projevovat dlouhodobé sucho a my neměli dostatek vody na výměnu nebo i jen dopuštění vody v koupališti,“ smutnil Jan Hvizd, starosta Němčic. Dle něj byly i přesto nadále odebírány vzorky, které pravidelně potvrzovaly z hlediska hygieny naprostou nezávadnost. Voda však nepůsobila již tak čistým dojmem a proto se zdejší obec rozhodla o poloviny prázdnin již nevybírat vstupné: „I tak se ale jednalo více méně o povedené léto,“ říká Hvizd.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.