Situace koupaliště v Černé Hoře se bude řešit, rozhodla anketa
By admin - Posted on 01 Říjen 2015


Nedávná anketa města Černé Hory přinesla jasný výsledek ve věci neuspokojivé situace letního koupaliště. Plovárna, která se v posledních letech potýká s problematickým zdrojem vody, díky čemuž byla letos veřejnosti uzavřená, z ankety vyšla dle místních obyvatel jako jedna z prioritních záležitostí, které je třeba řešit.

Možnost koupání během tropických dní v Černé Hoře chybí, což potvrzuje i náhodně oslovená kolemjdoucí: „Koupaliště zde chybí. Je sice pravda, že my máme doma bazén, ale spoustu rodin s malými dětmi tuto možnost nemá. A dojíždět za koupáním větší vzdálenosti znamená další, nemalé náklady,“ říká místní obyvatelka Klára.

Hlasy jsou různé. Někdo preferuje využít areál bývalého koupaliště jiným způsobem, jiní by zase uvítali přesunutí místa vodních radovánek do jiné lokality: „Nečeká nás v zastupitelstvu nic jednoduchého, ovšem budeme se tím brzy a velice svědomitě zabývat,“ přislíbil Ondřej Měšťan, starosta Černé Hory.

Váhu ankety snižuje pouze dvacet odpovědí. Zatím není jasné, proč se respondentů ankety nesešlo více, ovšem je pravděpodobné, že velké množství lidí se nezúčastnilo z důvodu neinformovanosti: „O anketě jsem se bohužel z žádných zdrojů nedozvěděla. Kdybych o ní věděla, tak bych se samozřejmě zúčastnila,“ říká například oslovená Petra, obyvatelka Černé Hory: „I přes malý počet respondentů byla anketa přínosná,“ přesvědčuje Petra Zavřelová, místostarostka obce. Kromě vyřešení situace letní plovárny by zdejší obyvatelé podle ankety uvítali také opravu silnic a chodníků. Zlepšit by se dle nich mělo i sportovní zázemí.

Vedení Černé Hory v současné době předá návrhy na různé projekty zpracovateli programu pro rozvoj města a ten je zapracuje do kontextu s finančními možnostmi obce. Konkrétní výsledky ankety včetně dalších podrobností ohledně budoucího rozvoje Černé Hory se budou zabývat následující čísla městského zpravodaje.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.