Vznik koupaliště v Kyjích ohrožen.
By admin - Posted on 29 Listopad 2016


Část zastupitelů na Praze 14 změnila názor na plán radnice vybudovat přírodní koupaliště u Kyjského rybníka. V Radotíně před lety vybudovali srovnatelné koupaliště za více než 64 milionů korun.

„Vedení radnice uvedlo účelově nepravdivé informace, aby zmanipulovalo mínění občanů. Vybudování koupaliště mělo jasně vzejít z několika veřejných debat s obyvateli. K těm však nedošlo," tvrdí zastupitel Tomáš Novotný (ANO).

Radnice chce zachovat přírodní charakter místa

Zastupitelé tvrdí, že radnice spojila dohromady dvě věci. Plány na úpravu břehu rybníka, u kterých si obyvatelé přáli zachování přírodního charakteru místa, a výsledek průzkumu mezi žáky tamních základních škol, kteří koupaliště chtěli.

Radnice rozpor odmítá. „Rozvojem Kyjí se zabývá strategický plán rozvoje, který byl několikrát projednáván s veřejností v roce 2014. Nejen při příležitosti těchto projednání se občané vyjádřili, že si v Kyjích přejí zachovat přírodní charakter místa, což biotop bezesporu splňuje," tlumočí stanovisko radnice mluvčí Veronika Berná.

Opoziční zastupitelé kritizují postup radnice

Zastupitelé Prahy 14 v září schválili studii využití území rybníka, jejíž součástí je i vznik přírodního koupaliště. „Ve prospěch studie se vyjádřili všichni přítomní zastupitelé, paradoxně včetně zastupitelů hnutí ANO, kteří nyní postup radnice v této věci kritizují," dodala Berná. Novotný se brání tím, že před hlasováním o dokumentu požádal o odložení rozhodnutí. Neuspěl.

Součástí zamýšleného areálu u Kyjského rybníka mají být kromě jezera a brouzdaliště také sprchy, toalety, převlékárny, písečná pláž, louka, hřiště, molo či budova pro občerstvení.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.