Zemina u koupaliště poslouží na opravu cest
By admin - Posted on 28 Září 2015


Netradiční problém v souvislosti s letním koupalištěm řeší Milevští. Starosta města Ivan Radosta se totiž zavázal do začátku příští koupací sezony odstranit z Petrovické ulice velké množství zeminy, které se nachází přímo vedle areálu koupaliště. Ta sem byla navožena při rekonstrukci města z jeho centra během minulého volebního období: „Nechci se nijak vymlouvat, ovšem nejedná se o chybu nynějšího vedení nebo rady města. Situaci řešíme a mohu slíbit, že do začátku příštího léta dojde k nápravě,“ slíbil Radost.

Hromada zeminy složená blízko koupaliště by mohla posloužit k vybudování, případně opravě městských cest: „Stojí před námi vybudování cesty na Hajdě. I k tomu zeminu možná využijeme. Víc a řešení, kam se zeminou, je však více,“ odhaluje budoucí plány starosta.

Téma nesympaticky působící hromady zeminy probírali zdejší zastupitelé i na mimořádném jednání během prázdnin. Zde byla z úst opozičního zastupitele Zdeňka Hobzeka mimo jiné vznesena připomínka. V té Hobzek poukázal na fakt, že se z hromady zeminy stává veřejná skládka a hromada se tak dál zvětšuje, například o použití stavební materiál: „Jako návštěvník koupaliště jsem si během léta všimnul jakési červené tatry, která k hromadě přijela a složila tam hromadu suti. Poté, co jsem se na tyto praktiky informoval u obsluhy koupaliště, jsem zjistil, že se pravděpodobně nejedná o jediný případ,“ říká Hobzek.

To se samozřejmě nelíbí ani starostu Radostovi. Majitel červené tatry se však přes veškeré úsilí dohledat nepodařil. Radosta však říká, že problému s prašností v okolí koupaliště zrovna nepomáhají ani osobní auta návštěvníků areálu.

Jednoznačný názor na věc má i místostarosta města Martin Třeštík: „Žádné krátkodobé nebo polovičaté řešení v tomto případě neexistuje. Zemina odsud musí zmizet. Následně bychom také měli alespoň část povrchu před koupalištěm posypat drtí nebo obdobným materiálem. Tím bychom alespoň trochu eliminovali prášení.“

Třeštík zároveň připomněl, že město má již delší dobu zpracovaný projekt na rekonstrukci parkoviště a vjezdu do koupaliště. Tyto práce by měly stát 2,5 milionu korun, ovšem kdy dojde k realizaci, zatím vůbec není jasné. Projekt totiž není vzhledem k nedostatku finančních prostředků na tuto akci ani v městském rozpočtu na příští rok.

Tagy

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.