Koupaliště Michal se po komplikacích konečně otevírá
By admin - Posted on 03 Srpen 2015

Znovu otevření se dočkalo sokolovské koupaliště Michal, známé jako areál s vůbec nejdelším tobogánem ve střední Evropě, který představuje obrovské lákadlo nejen pro děti a mladistvé ze širokého okolí. Letní koupaliště muselo být uzavřeno z důvodu negativních laboratorních rozborů vody. Z těch bylo zjištěno, že se ve vodě vyskytují tzv. cerkarie.

Že je něco špatně se projevilo vyrážkou, která vyrašila na kůži několika návštěvníkům. Správce koupaliště Michal, Karel Kotous, k tomuto říká: „Hlásíme otevřeno. Do pátku je vstup zdarma a pouze s poznámkou „na vlastní nebezpečí“, pro jistotu,“ upozorňuje a dodává, že zdarma je dočasně také parkování a půjčovna šlapadel.

Ačkoliv došlo ke zlepšení, poslední laboratorní testy stále přítomnost cerkárií, i když ve výrazně menším množství, stále potvrzují: „Je to škoda, protože ostatní parametry vody jsou na nadprůměrné úrovni,“ říká Kotous, který se v současné době zaobírá testováním více než tisícovky šneků. U nich se testuje, zda do vody cerkárie vypouští i nadále.

Koupaliště však i nadále apeluje na veřejnost: „Žádáme návštěvníky areálu koupaliště Adam, aby nás skrze uvedené kontakty (mail: koupaliste@michal-sokolov.cz), či prostřednictvím našich zaměstnanců informovali, pokud trpí cerkáriovou dermatitidou. Zároveň vás žádáme, abyste nekrmili vodní ptáky. Právě ti mohou představovat původ zmíněných problémů.“

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.