Koupaliště Sloup v Čechách
Jako přírodní koupaliště ve Sloupu v Čechách slouží část Radvaneckého rybníka, který pro tyto účely slouží s přestávkami již od roku 1905.

Na jižní straně rybníka se nachází čistá písčitá pláž vhodná pro opalování a příjemné posezení u vody. Přímo odsud se vám nabízí krásný pohled na krásy okolní krajiny, která se zrcadlí v rybníku. Hned vedle pláže se přitom nachází plocha pro kempování, kde můžete přespat buď ve vlastních stanech, anebo si pronajmout chatky. Celý areál kempu je v noci osvětlený a střežený ochrankou.

Koupaliště disponuje veškerým dnes již nezbytným vybavení, jako jsou sprchy, záchody a umývárna. Teplé občerstvení si můžete vychutnat v zde nacházející se restauraci s terasou a příjemným posezením. Méně náročné dokáže uspokojit opodál stojící stánek s rychlým občerstvením, kde je možno pořídit i nejzákladnější suroviny a v areálu koupaliště a kempu nalezneme dokonce i stánek nabízející noviny, časopisy, drogistické zboží a drobné hračky, které jistě dokážou vašim ratolestem udělat radost.

V areálu se nachází spousta možností, jak aktivně strávit volný čas. Kromě nespočtu turistických tras a existence cyklostezky si můžete přímo v areálu zahrát stolní tenis. Malým dětem je poté určena skluzavka do vody. Milovníkům horolezectví a adrenalinových sportů obecně zajisté udělá radost lanový park, který můžete taktéž navštívit. Pro plavbu po Radvaneckém rybníku si lze vypůjčit loďky a zkrátka nepřijdou ani rybáři, kteří si zde mohou zakoupit povolenky ke sportovnímu rybaření.

Od roku 2004, kdy byla provedena masivní rekonstrukce areálu, během které bylo postaveno kompletní zázemí pro plavčíka a molo pro připluvší lodě, se zřizovatel koupaliště každý rok snaží areál přírodního koupaliště udržovat a postupně rekonstruovat.

Ceník: 

Osoby starší 15 let 30,- Kč/den
Děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci, invalidní důchodci (po předložení ZTP)15 ,- Kč/den

Poloha: 

Sloup v Čechách

Mapa: 
Tel: 
602316309
Email: 
koupaliste.sloup@volny.cz

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Odkazy

Tunisko

Tunisko, idealni misto pro vasi dovolenou.